چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶

بخش:
جهان - خبر - سیاسی


یک عامل نزدیک به سپاه پاسداران که از منتقدان سرسخت دولت به شمار می رود در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد که تلفن همسران ظزیف وزیر امور خارجه و صالحی رییس سازمان انرژی اتمی توسط آمریکایی ها هک شده بود.

به گزارش “جهان نیوز” ،”حسن عباسی” رییس اندیشکده “یقین” در ویژه برنامه روز ۱۳ آبان که به مناسبت اشغال سفارت آمریکا و توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، برگزار شد، گفت: “سردار سلیمانی وقتی که به سوریه و عراق می رود لباس خاکی و بسیجی به تن دارند چون هنوز جنگ اصلی شروع نشده که او بخواهد با لباس رزمی و یال و کوپال وارد میدان رزم شود.

” وی افزود: “دیپلماسی لبخند از سال ۹۲ تا ۹۵ در کشورمان تیتر رسانه‌ ها بود و در آن ایام مدام از هتل کوبورگ، کاترین اشتون، جان کری و لبخند و گفت و گو، بحث بود؛ با این وجود امروز دیپلماسی لبخند در کشورمان شکست خورده است، در آن مقطع در حالی که ظریف نماد دیپلماسی لبخند بود رهبر معظم انقلاب در یک نمایش حیرت انگیز قاسم سلیمانی را به عنوان چهره غضب و خشونت یک ملت به صحنه آورد. واقعیت این است که آن چه به ما حس اقتدار می بخشد، چهره خشم و غضب سردار سلیمانی است و این معنی ‌اش این بود که اگر کوتاه بیاییم، دشمن تا خیابان های تهران می‌ آید.

” عباسی که قبلا به خود لقب “کیسینجر اسلامی” داده بود، تاکید کرد: “اخیرا یک تیم نفوذی از کشورمان به بخش ایران سازمان امنیت ملی امریکا نفوذ کرده بودند. بر اساس اطلاعات به دست آمده این سازمان تلفن تمام اعضای مذاکره کننده هسته ای و اعضای خانواده آن ها را هک کرده بودند و حتی می دانستند که سر سفره شام چه می‌خورند و حتی حرف های خانواده آن ها را هم شنود کرده بودند و من این ها را می‌گویم که NSA بداند ما به آن نفوذ کرده ایم. رییس اندیشکده یقین، گفت: “ما تلفن‌ های اشتون یا مونیز را هک نکرده بودیم اما آن ها تلفن همسر صالحی و ظریف را هم هک کرده بودند با این وجود آیا آمریکایی ها برای مذاکره قابل اعتماد هستند؟ البته برای استاد غرب گرای بی سواد ما، همین بس که نمی‌دانند آمریکا چیزی به نام وزارت امور خارجه و وزارت خانه ندارند.”


نظرات بسته است.