دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶

بخش:
هویت ملی - گزارش


اینجانب عزیزی سال هاست از فعالین فرهنگی در شیراز بوده، و در گذشته دبیر دو انجمن ثبتی باهَماد ایرانیان و اَردیبهشت نیز بوده ام. که به دلیل کارشکنی های مداوم زمان زیادی است از کار فرهنگی گروهی کناره گرفته ام.
سال های بسیاری است که در تلاش بوده ام روز بزرگداشت کوروش بزرگ، با آرامش برگزار شود. چون از دیدگاه من این روز فرهنگی است و نمی بایست آن را با رویدادهای سیاسی دیگر آمیخت.
چندین بار به علت رفتن به پاسارگاد در روز یاد شده بازداشت شدم. که آخرین بارِ آن دو سال پیش (سال ۱۳۹۴) بود که به همراه دوست گرامی دکتر بادکوبه ای بازداشت شدیم.
در سال ۱۳۹۴ پیش از روز بزرگداشت، مکاتبه ای با دفتر رهبری داشتم و طرحم را مبنی بر، برگزاری روز بزرگداشت کوروش با آرامش ارائه کردم. و حتی پیشنهاد کردم برگزاری به عهده خود من خواهد بود. و حتی مسئولیت های آن را نیز می پذیرفتم. شوربختانه در آن سال پاسخی دریافت نکردم.
مجدداً در سال ۱۳۹۵ نیز درخواستم را به دفتر رهبری ارسال کردم و چون دیدم هیچ پاسخی دریافت نکردم؛ تلاش کردم این بار از طریق رابطه (نه ضابطه!) راهی به دفتر رهبری بیابم تا دیداری با ایشان داشته باشم و بر سر این موضوع گفتگو کنم. که باز هم موفق به انجام این موضوع نشدم.
تا اینکه در سال ۱۳۹۶ روز دوشنبه دهم مهرماه، درخواستم را با نهاد ریاست جمهوری مطرح کردم و پس از گفتگو با کارشناسان این دفتر (شماره ۰۲۱۶۱۳۳)، درخواستم را از طریق سایت ریاست جمهوری (saamad.ir) ارسال نمودم و فوریتی بودن آن را بر اساس گفته ی کارشناس مربوطه نیز یادآور شدم. و رسید آن را دریافت نمودم. ولی شوربختانه هیچ پاسخی نگرفتم و دو بار از سوی کارشناسان این پاسخ به من داده شد که اگر مسئولین تمایل داشته باشند با شما تماس می گیرند. در غیر این صورت اگر تمایلی نباشد تماس نمی گیرند!
در نهایت تلاش کردم این موضوع را از طریق دفتر نهاد ریاست جمهوری (شماره ۰۲۱۶۴۴۵۱) پیگیری کنم که شوربختانه با بی ادبی تمام از پاسخگویی خودداری کردند و تلفن را بر روی من قطع نمودند، و حتی پیش از این اتفاق در هفته ی قبل از آن در حین مکالمه مسئول مربوطه حتی حاضر نشد خودش را معرفی کند.
این موضوع منجر به تماس دوباره ی من با کارشناسان (شماره ۰۲۱۶۱۳۳) شد و اعلام کردم که این موضوع را رسانه ای خواهم نمود (فایل های صوتی موجود است).
علیرغم تمام شعارهایی که ریاست جمهوری مبنی بر میهن پرستی، تاریخ ایران، خلیج فارس و دیگر موارد سر می دهند. بدون گمان ایشان نه میهن پرست هستند، نه اهل تعامل و نه برگزاریِ با آرامش رویدادهای فرهنگی.
و نیاز به یادآوری است که این چنین طرحی متعلق به هیچ یک از اعضای حکومتی یا نمایندگان مجلس نبوده که بخواهند از آن به نفع خودشان بهره برداری کنند؛ و از احساسات ملی گرایانه ی مردم سؤاستفاده نمایند.
در پایان می بایست اعلام کنم، تمام تلاشم را نمودم که مجوز برگزاریِ با آرامش روز بزرگداشت کوروش بزرگ را بگیرم؛ تا در چنین روزی جلوی هر گونه امنیتی شدن و درگیری گرفته شود. ولی شوربختانه حکومت جمهوری اسلامی تمایلی ندارد که به مردم این سرزمین و تاریخشان احترامی نشان دهد. و در نهایت متوسل به رسانه ها شدم و امیدوارم که بتوان نتیجه ی مثبتی در این راه گرفت و هنوز پایبند به گفته ام مبنی بر، برگزاری این روز با آرامش هستم.

با احترام عزیزی.
دوشنبه ۲۴/۷/۱۳۹۶


نظرات بسته است.