یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶

بخش:
مطالب ویژه


دریادار احمد مدنی، دریادار نیروی دریای ارتش و  وزیر دفاع دولت مهدی بازرگان از اعضای بلند پایه جبهه ملی ایران بود که در بهمن سال ۱۳۵۸ در نخستین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی شرکت کرد و با حمایت جبهه ملی ایران و با کسب ۱۵٫۹٪ آراء حائز رتبه دوم شد. مدنی در انتخابات نخستین مجلس پس از انقلاب نیز از حوزه کرمان به نمایندگی مجلس انتخاب شد اما اعتبارنامه او در مجلس تصویب نشد. وی در سال ۱۳۵۹ مجبور به ترک کشور شد و مبارزه با جمهوری اسلامی را تا آخرین سال های زندگی در سنگر جبهه ملی ایران ادامه داد.

دماوند این بیانیه که بمناسبت انتخابات مجلس خبرگان در سال ۱۳۶۱ منتشر شده و در رسانه های گروهی انعکاس گسترده ای داشت، به عنوان برگی از تاریخ مبارزات دریادار مدنی بازنشر می کند.  متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

هموطنان گرامی،

نظام غاصب حاکم، خیمه شب بازی دگری بنام انتخابات مجلس خبرگان را براه اندخته است تا مزدوران بی اراده خویش را با عنوان نامزدهای انتخاباتی به معرض نمایش بگذارد.

صحنه سازی انتخاباتی، در شرایطی انجام پذیرفت که هزاران نفر از فرزندان مبارز وطن ما، با احکام ساختگی بیدادگاه های به اصلاح اسلامی به جوخه های اعدام سپرده شده و ده ها هزار نفر دیگر زندانی نظامند و افزون بر آنها، نزدیک به دو میلیون نفر آواره جنگی و در مجموع ملتی زنده بگور می باشند.

با آنکه روشن بود که تحریم انتخابات و درخواست عدم شرکت مردم کوچکترین تغییری در نتایج از پیش ساخته و پرداخته چنان انتخابات فرمایشی بوجود نخواهد آورد، و رسانه های گروهی در استخدام نظام غاصب حاکم، از استقبال ملیونی مردم خواهند گفت و خواهند نوشت، با این همه اعلام تحریم از جنب سازمان های سیاسی و شخصیت های ملی و مذهبی گامی موثر در سویی افشای ماهیت ضد ایرانی- ضد انقلابی و ضد اسلامی اهریمنان فعلاً بر سرکار و پرده برداری از سیما زشت ارتجاعی و استبدادی آنان بوده است.

با آرزوی پیروزی ملت ایران

احمد مدنی


نظرات بسته است.

مطالب دیگر