سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - ورزشی


با بالا گرفتن دوباره موضوع عدم حضور زنان ایرانی در ورزشگاهها، پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس که مجوز حضورش برای تماشای بازی امروز ایران و سوریه صادر شده گفت تا وقتی امکان حضور آزادانه همه زنان در ورزشگاه ها میسر نشده، “مخالف اینگونه حضور گزینشی زنان است.”

به گزارش ایسنا، خانم سلحشوری افزود: “امروز از طرف وزارت ورزش به بنده و برخی دیگر از خانم‌های نماینده مجلس، اطلاع دادند که مجوزی جهت حضورمان در استادیوم آزادی برای تماشای مسابقه فوتبال ایران و سوریه صادر شده است. اما من همانگونه که در زمان بازی‌های والیبال هم حضور گزینشی در ورزشگاه را نپذیرفتم، اعلام کردم که مخالف این نحوه برخورد با حضور زنان در ورزشگاه هستم و امروز هم به استادیوم آزادی نخواهم رفت.”

رئیس فراکسیون زنان مجلس همچنین اضافه کرد: ” تا زمانی که دختران این کشور برای دیدن یک بازی مجبورند با پوشش پسرانه و هزار مشکل خود را به ورزشگاه‌ها برسانند، من به عنوان نماینده این مردم دوست ندارم با یک مجوز خاص در ورزشگاه حاضر شوم و شخصا این نوع برخورد وزارت ورزش با موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها را نمی پسندم.”

پیشتر اعلام شده بود سه زن نماینده مجلس روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور برای دیدن مسابقه فوتبال ایران و سوریه در قالب بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در استادیوم آزادی حاضر خواهند شد.

طیبه سیاوشی، به کانال خبری «روزآروز» گفته که به عنوان رئیس کمیته، زنان خانواده، ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس، تقاضا کرده است که همراه با دو نماینده زن دیگر که عضو این کمیسیون هستند، در زمان برگزاری این مسابقه در ورزشگاه حاضر باشد، که با این درخواست موافقت شده است.

از سوی دیگر حدود ۲۰۰ تن از زنان ایرانی روز شنبه یازدهم شهریور ماه توانسته بودند از طریق وب سایت رسمی ورزشگاه آزادی بلیت تماشای بازی ایران- سوریه را خریداری کنند، اما حراست فدراسیون فوتبال اعلام کرد زنان همچنان حق ورود به استادیوم آزادی را ندارند.

محمدحسین حمیسی در این ارتباط به خبرگزاری ایسنا گفت: «تاکید می‌کنم روند بلیت فروشی کمافی السابق انجام می‌گیرد و هیچ تغییری در آن صورت نگرفته است. لذا کلیه شایعات در این باره به دور از واقعیت است.»

علاوه بر این،‌ شرکت فروشنده بلیت‌های بازی ایران-سوریه، در روزهای بعد با زنانی که موفق به خرید بلیت شده بودند، تماس گرفت و اعلام کرد بلیت‌ها باطل شده و پول آن بازگردانده خواهد شد.

بدین ترتیب زنان همچنان از تماشای بازی ملی پوشان ایرانی و جشن صعود آنان در استادیوم آزادی تهران محروم ماندند.

پیشتر گروهی از چهره های سرشناس جامعه فوتبال ایران از جمله مسعود شجاعی و علی کریمی خواستار آن شده بودند که به زنان اجازه ورود به استادیومها داده شود.

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر