یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی - ورزشی


با اعلام اسامى تیم ملى فوتبال ایران جهت دیدار با تیم های ملی کره جنوبی و سوریه در چارچوب دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نام مسعود شجاعى، کاپیتان تیم ملی براى این دو دیدار در بین نفرات دعوت شده به چشم نمى خورد.

کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران از سامان قدوس، مهاجم ایرانى – سوئدى که در دو دیدار دوستانه برای تیم ملی سوئد نیز به میدان رفته برای حضور در تیم ملی ایران دعوت کرده است.

به گزارش ورزش سه، مسعود شجاعى که در آخرین بازى تیم ملى حضورى فیکس داشت در این اردو جایى در بین نفرات تیم ملى ندارد و البته احسان حاج صفى بعد از عذرخواهى اش به اردو دعوت شده تا او نیز در رقابت براى حضور در دیدار برابر کره جنوبى قرار داشته باشد.

احسان حاج صفی پیشتر در پیامی که در ایستاگرامش منتشر کرده بود از حضور خود در ترکیب تیم پانیونیوس یونان مقابل مکابی تل آویو ابراز ندامت کرده و گفته بود که در راه انقلاب و رهبری گام خواهد برداشت.

از سوی دیگر مسعود شجاعی، کاپیتان پرسابقه تیم ملی فوتبال ایران در پیام اینستاگرامی خود تاکید کرد گروهی در پی سو استفاده از واژه هایی مانند شهدا هستند، در حالی که خود شجاعی و خانواده اش بیش از این افراد طعم جنگ و محرومیت را چشیده اند.

با وجود اینکه بنظر می رسد ابراز ندامت حاج صفی راه برای حضور دوباره او در تیم ملی فوتبال ایران گشوده، ایستادگی شجاعی بر موضعش به حذف او از تیم ملی ایران منجر شده است.

با این وجود کارلوس کی روش درباره لیست اسامی بازیکنان دعوت شده گفته است: « برای آوردن بازیکنان جوان تر به تیم و آماده سازی جام جهانی روسیه از بازیکنانی چون روزبه چشمی (دفاع) امید نورافکن (هافبک) و سامان قدوس (مهاجم)  استفاده کرده ایم. همانطور که  هنگام  ورود به کره جنوبی اعلام کردم، باید بگویم که زمانی می آموزیم که با بهترین تیم ها مسابقه دهیم. بنابراین، لیست دعوت شده، استراتژی ما را برای کار با گروهی از ۳۷ بازیکن نخبه منعکس می کند . ضمن این که این لیست و تفکرات بدان معنی نیست که بازیکنان با تجربه ای که برای همیشه با خود داشتیم، کنار بگذاریم. بازیکنانی مانند پژمان منتظری، مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری به کار خود در لیست ۳۷ نفره بازیکنان نخبه به عنوان گزینه های مهم برای تیم ملی ادامه می دهند.»

خبرآنلاین پیشتر خبر داده بود که مهدی مهدوی کیا و محمد مایلی کهن، دو پیشکسوت فوتبال ایران به دلیل حمایت از شجاعی و حاج صفی ممنوع التصویر شده اند. در عین حال بنظر می رسد این رویه در مورد شجاعی و حاج صفی نیز بوجود آمده است. برنامه پربیننده «نود» در بخش «با لژیونرهای» خود که به بررسی عملکرد بازیکنان ایرانی در لیگهای خارج از ایران می پردازد برخلاف رویه پیشین خود هیچ اشاره ای به حضور این دو بازیکن در لیگ یونان نکرد. این در حالی است که این دو بازیکن بطور ثابت در ترکیب تیم خود به میدان رفته و بازی مورد قبولی ارائه دادند. گرچه قاعدتا با توجه به انتشار «توبه نامه» حاج صفی و دعوت او به تیم ملی، ممنوع التصویری او نیر لغو خواهد شد.

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر