پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - سیاسی


یکی از شاخص های مقامات جمهوری اسلامی دارا بودن حس “امنیتی – اطلاعاتی” بوده که غالبا در هر سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه نیز به منصه ظهور رسیده است. نگاهی گذرا به سوابق اعضای کابینه، بخشی از نمایندگان مجلس و بیشتر از همه در قوه قضاییه نشان می دهد که اکثریتی از عناصر امنیتی در این سه قوه حضور دارند ضمن این که دیگر مقامات پیشین در جمهوری اسلامی نیز از این ویژگی ها بی نصیب نیستند. بارزترین ویژگی در عنصری که تمایلات امنیتی داشته باشد حس “شک” می باشد.

به گزارش مهر، “غلامعلی حدادعادل” نماینده سابق مجلس در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌ های دانشجویان مستقل، گفت: “در مساله برجام صحبت از برد برد بود. برد ما این بود که می‌ خواستیم تحریم‌ ها برطرف شود، اما برد آمریکایی ‌ها چه بود؟ مساله‌ای که به آن پرداخته نشد.” عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که باید مراقب باشید در نقد در زمین دشمن بازی نکنید، افزود: “وقتی که به دنبال نقد هستید، ببینید آب به آسیاب دشمن می‌ ریزید یا نه، فضا را پر تنش نکنید.” وی در همین زمینه با اشاره به روند روزنامه‌ های زنجیره ‌ای نسبت به عملکرد دولت در سال‌ های گذشته، گفت: “شاهد بودیم روزنامه‌ هایی که دولت مد نظرشان بر سر کار نیامده بود حتی یک کلمه نقطه مثبت از دولت وقت نمی‌ گفتند، حتی اگر کفتری به دام گربه‌ای می ‌افتاد آن را به علت ناتوانی دولت می‌ دانستند.”

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به این که این روزها فضای مجازی و غیرمجازی از بابت تهمت بسیار آلوده است، افزود: “به اعتقاد من علی الاصول باید نسبت به چیزهایی که در فضای مجازی منتشر می‌ شود، شکاک بود.” وی در ادامه به خطر “دشمن” و “نفوذ” اشاره کرد و گفت: “بدانید رژیم صهیونیستی و آمریکا بنای ‌شان بر براندازی نظام است و هیچ تصمیمی نمی ‌گیرند که به تقویت نظام ما منجر شود، این اصل را هم نباید نادیده بگیریم که خطر نفوذ جدی است. در مساله برجام صحبت از برد برد بود. برد ما این بود که می‌ خواستیم تحریم‌ ها برطرف شود، اما برد آمریکایی ‌ها چه بود؟ مساله‌ای که به آن زیاد پرداخته نشد.”


نظرات بسته است.

مطالب دیگر