پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی - ورزشی


محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش از محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دو ملی پوش ایرانی تیم فوتبال پانیونیوس یونان خبر داده و گفته است  “به دلیل اینکه شجاعی و حاج صفی خط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ایران ندارند”.

به گزارش سایت صداوسیما، محمدرضا داورزنی بیان کرد: “در ۳۸ سال گذشته هیچکدام از ورزشکاران ما در صحنه های مهم حتی المپیک حاضر نبودند مقابل ورزشکاران اسرائیلی به میدان مسابقه بروند و اتفاق اخیر در شرایطی رخ داد که ما بارها با تهدیدهای کمیته بین المللی المپیک مواجه شده بودیم”.

داورزنی افزود: “با این شرایط طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاضر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آنها خط قرمزها را زیر پا گذاشتند”.

وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت: “مراجع تصمیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش. هرچند که این سرمربی پرتغالی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده که در جای خود ارزشمند بوده اما این اتفاقی که افتاده زیرپا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است وهیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند”.

سیاست تیم های ورزشی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ عدم رویارویی با تیمها و ورزشکاران اسرائیلی است. این موضوع تاکنون منجر به حذف گروهی از ورزشکاران ایرانی از مسابقات مختلف ورزشی از جمله المپیک شده است.

با این وجود دو ملی پوش ایرانی تیم پانیونیوس نه در قالب تیمی از ایران بلکه بعنوان عضوی از باشگاهی که به آن تعهد حرفه ای داشته اند مقابل حریف اسراییلی حاضر شدند. موضوعی که در سال ۲۰۰۰ میلادی برای مهرداد میناوند، ملی پوش ایرانی تیم اشتورم گراتس اتریش نیز روی داد و او در مقابل هاپوئل اسراییل به میدان رفت. حضوری که هیچ محرومیتی برای او بهمراه نداشت.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر