جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - ورزشی


حضور مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و احسان حاج‌صفی دیگر بازیکن تیم ملی، در ترکیب تیم  پانیونیوس آتن مقابل مکابی تل‌آویو در جریان رقابت‌های لیگ اروپا با واکنشهای مختلفی روبرو شده است.

فدراسیون فوتبال ایران با صدور اطلاعیه‌ای، به این ماجرا واکنش نشان داده است. در این بیانیه آمده است: «علیرغم فشارهای سنگین وارده از سوی باشگاه یونانی، آنها در دیدار رفت حاضر نشدند و این مهم را با پذیرش جریمه‌های مالی رعایت کردند.»

فدراسیون فوتبال ایران تاکید کرده است: «درباره حضور این دو بازیکن در دیدار برگشت، ضمن محکوم نمودن قاطع اتفاق رخ داده، در حال بررسی دقیق همه جانبه ماجرا هستیم که این مسیر می‌بایست پس از گفت‌وگوی رو در رو با دو بازیکن انجام شود.»

وزارت ورزش و جوانان ایران نیز با صدور اطلاعیه ای نوشته است: «حمایت از انتفاضه و مبارزه با صهیونیسم و حامیانش از ارکان اصلی سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران است. وزارت ورزش، رژیم نامشروع اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد»

وزارت ورزش تأکید کرده است: «پس از دریافت اطلاعات و گزارش‌های لازم از فدراسیون فوتبال و سایر منابع در چارچوب اصول و مبانی سیاست خارجی نظام و حفظ منافع ملی، تصیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.»

محمدجواد عباباف مدیرکل حراست وزارت ورزش گفته است: «به هیچ عنوان این حرکت را تأیید نمی‌کنیم و مسلماً طبق مقررات با آن برخورد می‌شود. به احتمال بسیار زیاد شجاعی و حاج‌صفی از تیم ملی محروم می‌شوند ولی باید منتظر نظر نهایی مسئولان باشیم.»

گروهی از رسانه های اصولگرایان نیز با انتقاد از شجاعی و حاج صفی خواستار برخورد با آنها شده اند.

این در حالی است باشگاه پانیونیوس قبل از مسابقه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: این باشگاه به عدم همراهی دو بازیکن در دیدار رفت به میزبانی تل آویو احترام می‌گذارد اما آنها در بازی برگشت باید به قراردادشان احترام بگذارند.

از سوی دیگر گروهی از کاربران فضای مجازی حضور شجاعی و حاج صفی در این دیدار را اقدامی حرفه ای دانسته اند. گروهی دیگر از کاربران نیز این اقدام را شکستن تابوهای چندین ساله و« نه » به دخالت سیاست در دنیای ورزش دانسته اند.

سیاست تیم های ورزشی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ عدم رویارویی با تیمها و ورزشکاران اسرائیلی است. این موضوع تاکنون منجر به حذف گروهی از ورزشکاران ایرانی از مسابقات مختلف ورزشی از جمله المپیک شده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر