شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - ورزشی


تعداد معدودی از زنان ایرانی توانستند دیدار تیمهای ملی والیبال ایران و بلژیک در لیگ جهانی والیبال در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی تهران را از نزدیک ببینند.

بنا بر گزارش رسانه های داخلی ایران، در خرید اینترنتی بلیتهای این مسابقه که روز جمعه ۱۹ خرداد برگزار شد، گزینه ای بنام خرید بلیت بانوان وجود داشت. با این وجود کلیک روی این گزینه با اخطار «بلیت بانوان به اتمام رسیده است»روبه‌رو می‌شد.

مرتضی افجه‌ای، مسئول فروش بلیت اینترنتی فدراسیون والیبال پیش از برگزاری این مسابقه به روزنامه خبر ورزشی گفته بود « امکان خرید بلیت جهت بانوان را هم در سایت فراهم کردیم. بلیت‌فروشی جهت عموم آزاد هست. یعنی اینکه مختص به خانواده ورزشکاران و… نیست ولی نمی‌دانم تا الان چقدر بلیت به بانوان فروخته شده است.»

افجه‌ای راجع به اینکه آیا هنگامی که روی گزینه خرید بلیت بانوان کلیک می‌شود، می‌نویسد بلیت‌ها به اتمام رسیده، چنین گفته بود «سایت مدتی مشکل فنی پیدا کرد که جهت دقایقی فروش بلیت اینترنتی به تعویق افتاد وگرنه علت دیگری نداشت. باور کنید بانوان هم از سایت بلیت خریدند ولی ظرفیت ما محدود است.»

با این وجود تصاویر منتشر شده از این دیدار در تلویزیون دولتی ایران نشان می داد که از ظرفیت ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی تهران تنها چند تماشاگر زن در گوشه ای از استادیوم با پرچمهای ایران نشسته بودند.

مشخص نیست که آیا فدراسیون والیبال ایران تنها این مقدار بلیت برای فروش در اختیار زنان ایرانی گذاشته یا این افراد از اعضای خانواده ملی پوشان والیبال ایران بودند.

حضور زنان غیر ایرانی در استادیومهای ورزشی ایران آزاد است. تاکنون کمپینهای مختلفی در حمایت از حق ورود زنان ایرانی به ورزشگاههای ایران براه افتاده است. دریا صفایی، یکی از فعالان این کمپینهاست که برخورد خشن پلیس ایتالیا با او حین برگزاری مسابقه والیبال ایران و ایتالیا در شهر پیزارو با واکنشهای گسترده ای در رسانه های ایتالیایی و بین المللی روبرو شد. خانم صفایی که پلاکاردی در حمایت از حق ورود زنان ایرانی به ورزشگاهها در دست داشت، پلاکاردش توسط ماموران پاره شد و برای ساعاتی در گوشه ای خارج از سالن مسابقه در محاصره چند مامور پلیس ایتالیا قرار گرفت.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر