دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - ورزشی


برونو کاتانئو، رئیس فدراسیون والیبال ایتالیا در ارتباط با برخورد پلیس ایتالیا با دریا صفایی در جریان مسابقه والیبال میان تیمهای ملی ایران و ایتالیا در بیانیه ای نوشته است :” ما صادقانه از اتفاقی که برای فعالان زن ایرانی در جریان بازی بین ایران و ایتالیا در ورزشگاه افتاد، متاسفیم. چنین اتفاقی هرگز نباید می افتاد و  این اتفاق برای جهان والیبال که همواره در ذات خود  توافق و تفاهم را همراه دارد، غریبه است. در جریان این بازی های سه روزه من شخصا با برخی از مسئولان فدراسیون جهانی صحبت کردم و آنها اشاره کردند که از آنجایی  که ایران وارد بازی ها شده است می بایست خودش را با شرایط سایر فدراسیون ها تطبیق بدهد. در همه ورزشگاه ها باید این امکان وجود داشته باشد که تماشاگران بتوانند آزادانه بازی ها را تماشا کنند و گرفتن چنین حقی مسلما توهین آمیز و تبعیض آمیز است. امیدواریم که چنین اتفاقی هرگز تکرار نشود و مسابقات والیبال این امکان را ایجاد کند که همه در صلح و دوستی در کنار هم بمانند.»

برخورد پلیس ایتالیا با دریا صفایی در رسانه های ایتالیایی نیز بازتاب داشته است. خانم صفایی که پلاکاردی در حمایت از ورود زنان ایرانی به ورزشگاههای ایران با خود داشت با برخورد خشن پلیس ایتالیا مواجه شد و اجازه در دست داشتن این پلاکارد را نیافت. او همچنین برای دقایقی در محاصره بیش از ۲۰ مامور پلیس قرار گرفت و اجازه حرکت کردن نداشت. نشریات لاریپابلیکا، کوریر آدریاتیکو و فاتو کواتیدانو از جمله مطالبی در این ارتباط منتشر کرده اند.

علیرغم انتشار این بیانیه و انتقاد رسانه های ایتالیایی، شب گذشته نیز و درجریان آخرین دیدار تیم ملی والیبال ایران در این دوره لیگ جهانی که به برتری مقابل تیم قدرتمند لهستان انجامید باردیگر ماموران امنیتى ایتالیا در استادیوم پزارو با برخوردى خشن بنر پارچه حمایت از حق ورود زنان ایرانی به ورزشگاههای خانم صفایی را از دستانش درآورده و پاره کردند.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر