شهر پزارو در ایتالیا، از روز دوم تا چهارم ماه ژوئن (۱۲ تا ۱۴ خرداد) میزبان مسابقات گروه A لیگ جهانی والیبال مردان است. در این مسابقات تیمهای ملی والیبال ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

گروهی از زنان ایرانی و طرفداران برابری حقوق زنان از جمله اعضای کارزار” پیش بسوی ورزشگاه ها” در شهر پزارو حضور دارند تا از فرصت پیش آمده استفاده کرده و به ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه های ایران اعتراض کنند. دریا صفایی، از فعالان کمپین حق ورود زنان ایرانی به ورزشگاهها که در سالهای اخیر فعالیت گسترده ای در این زمینه داشته است از حاضران دیدار نخست ایران با تیم میزبان، ایتالیاست.

خانم صفایی به دماوند گفته است تا زمانی که زنان به حق خود برای ورود آزادانه به ورزشگاههای ایران نرسند، کمپینهای اعتراضی اینچنینی ادامه خواهد داشت.

فعالان مدافع حقوق زنان در جریان مسابقه ایران و ایتالیا تی شرتهایی به تن داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود« بگذارید زنان ایرانی وارد استادیومهای ورزشی شوند»

ماموران پلیس حاضر در استادیوم در جریان مسابقه مانع از در دست داشتن پلاکاردهای معترضان ایرانی شدند. در حالی که در ایتدای مسابقه  ممانعتی وجود نداشت و این پلاکاردها حتی در تصاویر تلویزیونی پخش شده از تلویزیون دولتی ایران نیز قابل مشاهده بود.

تیم ملی والیبال ایران روزهای شنبه و یکشنبه در همین استادیوم  به ترتیب به مصاف تیمهای برزیل و لهستان خواهد رفت. فعالان حقوق زنان گفته اند که در این دو مسابقه نیز حاضر خواهند بود تا صدای اعتراض زنان ایرانی به نابرابری جنسیتی باشند.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر