یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

بخش:
اقتصادی - خبر


درحالی که حدود ۶ ماه از ازبین رفتن پول های ۸۰۰ هزار نفر از سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین می گذرد و هیچ مقام مسئولی در قبال میلیاردها تومان پول این افراد پاسخگو نیست، اعتراضات مالباختگان در شهرهای تهران، زاهدان و مشهد ادامه دارد.

بر اساس خبرهای منتشر شده، سپرده گذاران در زاهدان خیابان را بستند و تابلوی موسسه کاسپین را از جا کندند، در تهران نیز بار دیگر معترضان در جلوی ساختمان بانک مرکزی تجمع کردند.

از سوی دیگر به گزارش “مهر”، “نادر قاضی پور” نماینده ارومیه در مجلس در نامه ای به “علی لاریجانی” خواهان رسیدگی به مشکل غارت شدگان کاسپین از طریق دادستانی شد. به دنبال این تقاضا، “محمد جعفری” رییس دفتر “علی لاریجانی” در نامه ای به “جعفری دولت آبادی” دادستان تهران، خواهان رسیدگی به این پرونده شده است.

هم چنین در این رابطه “رجانیوز” می نویسد: “به نظر می رسد، فصل جدیدی از رسیدگی به پرونده مبهم موسسه مالی و اعتباری آغاز شده است.” اعتراض سپرده گذاران در موسسه مالی کاسپین در حالی ادامه دارد که هنوز خبر موثقی در مورد سرنوشت سپرده گذاران در دو موسسه دیگر ورشکسته، “ثامن الحجج” و “میزان” منتشر نشده است.

بر اساس گزارش های رسانه های داخلی موسسه میزان وابسته به قوه قضاییه و مرکز آن در مشهد بوده است. همچنین پیشتر اعلام شده بود که سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج احتمالا می توانند طلب خود را از بانک پارسیان و بانک شهر وصول کنند، اما این امر نیز تا کنون عملی نشده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر