شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر


به گزارش “ایلنا”، در اثر فرو ریختن دیوار یک کارخانه تولید بتن در خیابان خاوران تهران، دو کارتن خوابی که در مجاور دیوار خوابیده بودند کشته و سومین کارتن خواب به شدت مجروح شد. مرگ کارتن خواب ها در حالی صورت می گیرد که بر اساس گزارش های غیر رسمی فقط در تهران ۱۵ هزار کارتن خواب زندگی می کنند که یک سوم این تعداد زنان هستند.

از سوی دیگر، “عباس آخوندی” وزیر راه و شهر سازی در بیست و نهمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار می گوید: ” در حال حاضر در کشور نزدیک به ۲۴ میلیون خانه وجود دارد و با توجه به منطق جهانی در حال حاضر باید حدود ۵۰۰ هزار خانه خالی وجود داشته باشد، در حالی که این حوزه رقم ۵ میلیونی را به خود اختصاص داده و از هیچ توجیه عقلانی هم تبعیت نمی کند.”

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی، آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: “طی ۱۰ سال گذشته آمار خانه های خالی تا ۴ برابر در تهران و در کل کشور افزایش داشته است. ”

معضل گور خوابی و کارتن خوابی در شهرهای بزرگ در شرایطی ادامه دارد که روزنامه “ابتکار” در اوایل سال ۹۵ نوشت که افراد متاهل که مجبور به کارتن خوابی هستند خوراک خود را از میان آشغال های کف خیابان و سطل های زباله تهیه می کنند.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر