شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر


وقوع سیل در روز جمعه ۲۵ فروردین در شهرهای استان آذربایجان شرقی و غربی  با تلفات جانی و مفقود شدن ده‌ها نفر و همچنین خسارات مالی همراه بود.
همچنین شهرهای آذرشهر، گوگان، ممقان، تیمورلو و روستاهای اطراف در محاصره سیل قرار دارند. بر اساس این گزارش وقوع سیل شدید چندین خودرو را در منطقه غله زار آذرشهر با خود برده است.
در این رابطه یدالله اللهیاری، فرماندار آذرشهر می‌گوید: «بحران بی‌سابقه با این اتفاق پدید آمده و هنوز تعداد خودروها و افراد سرنشین آنها مشخص نیست.»
همچنین وقوع سیل در ارومیه باعث تخریب دو پل و راه ارتباطی شده است. همچنین بارش باران در نقاط مختلف استان آذربایجان غربی باعث طغیان رودخانه گدار چای شد و ۲ قربانی گرفت.
بر اساس گزارش‌ها یکی از قربانیان جوانی ۳۰ ساله  و اهل اشنویه بوده که با ماشین خود به داخل رودخانه سقوط کرده است و دیگری نوجوان ۱۲ ساله‌ای بوده که با دوچرخه به درون رودخانه پرتاب‌شده است.
همچنین اداره کل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان غربی از تعطیلی بعضی مدارس به دلیل ادامه بارندگی‌ها در روز شنبه ۲۶ فروردین خبر داد.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان آذربایجان شرقی نیز گفت: «با توجه به بارش شدید باران در بیشتر شهرستان‌های استان، ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی دچار خسارت شد.»
وی افزود: «ریزش بخشی از جاده اهر – مشکین شهر که خسارت چندانی نداشت توسط عوامل راهداری شهرستان اهر پاک‌سازی شد.»
از سوی دیگر سازمان هواشناسی روز شنبه، ۲۶ فروردین‌ماه، نسبت به بروز بادهای توفانی، صاعقه، شکستن درختان و بروز سیلاب در استان‌های غربی کشور و همچنین دامنه‌های البرز از جمله در استان تهران هشدار داد.
از سوی دیگر سازمان هواشناسی روز شنبه، ۲۶ فروردین‌ماه، نسبت به بروز بادهای توفانی، صاعقه، شکستن درختان و بروز سیلاب در استان‌های غربی کشور و همچنین دامنه‌های البرز از جمله در استان تهران هشدار داد.
احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، در این باره گفت: «امروز شنبه انتظار می‌رود با تداوم جریان‌های گرم و مرطوب و گذر ناوه تراز میانی سبب بارش‌های رگباری توأم با رعدوبرق و باد شدید موقت، موجب آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در کرمانشاه، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، نیمه جنوبی همدان، مرکزی،  شرق گیلان،  غرب مازندران  و دامنه‌های البرز در استان‌های  قزوین، البرز و تهران شود.»


نظرات بسته است.

مطالب دیگر