یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

بخش:
گزارش


شنبه نوزدهم فرودین ماه معصومه نعمتی، مادر آتنا دائمی، در گفت‌وگو با دماوند نیوز، علاوه بر اعلام اعتصاب غذای دخترش، خبر از مناسب نبودن وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی داد.
روز گذشته آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی، در اعتراض به حکم دادگاه کیفری قدس نسبت به حکم صادر شده برای خواهرانش، خانم‌ها انیسه و هانیه دائمی، به اتهام «توهین به ماموران در حین انجام وظیفه» شروع به  اعتصاب غذا کرده است.
قاضی علی بابایی، رئیس دادگاه کیفری دو تهران، آتنا دائمی و خواهرش را به تحمل سه ماه و یک روز حبس با احتساب ایام بازداشت شده، محکوم کرده است. در حکم صادر شده آمده: «نظر به شرایط خاص متهمان ردیف‌های دوم و سوم (انیسه و هانیه دائمی)، دادگاه اجرای حکم را در مورد ایشان مصلحت ندانسته» و برای مدت یک سال اجرای حکم را معلق کرده‌است.
معصومه نعمتی در گفت‌وگو با دماوند نیوز می‌گوید: من نگران بیماری آتنا هستم. قبل از تعطیلات نوروزی، به مدت یک روز، آتنا بینایی یک چشمش را از دست داده بود، بعد از تعطیلات باید آتنا، برای درمان در بیمارستان بستری می‌شد. با شروع اعتصاب غذا نمی‌دانم چه وضعیتی برایش پیش می‌آید. من با دادیارش، حرف زدم، گفتم دخترم مریض است، گفت اعزامش کنید. گفتم چطور اعزامش کنم وقتی اعتصاب غذا کرده است. من هفته‌ای یک بار بیشتر از دخترم خبر ندارم. به من می‌گویند با رسانه‌ها مصاحبه نکن. مصاحبه نکنم چه کسی صدایم را می‌شنود. به دادیار آتنا گفته‌ام، حرف‌های آتنا را گوش کنید. اگر به حق نبود، بگذارید بمیرد. آنها راضی به گوش کردن خواسته‌هایش نیستند.

گفت‌وگوی دماوند نیوز با معصومه نعمتی را گوش کنید:

بیست‌دوم اسفندماه سال جاری، آتنا دائمی به همراه خواهرانش  خانم‌ها انسیه و هانیه دائمی بنا به شکایتی که سپاه پاسداران از خواهران دائمی کرده بود در دادگاه کیفری تهران محاکمه شداند.
بازپرس شعبه چهارم دادسرای شهید مقدس  در دی ماه سال گذشته، هانیه و انسیه دائمی را با وثیقه ۴۰ میلیون تومانی آزاد و  همسر هانیه دائمی را در جلسه اول تبرئه کرده بود.
آتنا دائمی فعال مدنی و فعال حقوق کودک،  توسط قاضی مقیسه به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی، توهین به رهبری و توهین به مقدسات محاکمه و به ۱۴ سال زندان محکوم شده بود که حکم او در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۷ سال کاهش پیدا کرد.
این فعال مدنی در حال حاضر در بند زنان زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

بیشتر بخوانید:
http://damavand.news/1395/12/22/1037/


نظرات بسته است.

مطالب دیگر