شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵

بخش:
جهان - خبر


سخنگوی کاخ سفید در اقدامی بی‌سابقه، ورود خبرنگاران شبکه سی‌ان‌ان، روزنامه‌های نیویورک‌تایمز و لس‌آنجلس تایمز و سایت خبری پولتیکو به نشست‌های خبری روزانه سخنگوی کاخ سفید را ممنوع کرد.
در پی این اقدام نشست خبری روز جمعه کاخ سفید با صندلی‌های خالی زیادی برگزار شد و تریبون برای طرح پرسش در دست خبرنگاران محافظه‌کار و حامی ترامپ بود.
انجمن خبرنگاران کاخ سفید به این اقدام کاخ سفید به‌شدت اعتراض کرد و همچنین خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و تایم نشست مطبوعاتی سخنگوی کاخ سفید را تحریم کردند.

پیش‌تر ترامپ نسبت به تحریف سخنانش و تخریب دولتش که  از سوی این خبرگزاری‌ها صورت می‌گیرد، انتقاد کرده و آنها را به روغ‌پردازی متهم کرده بود. او حتی در برخی سخنرانی‌هایش از خبرگزاری سی‌ان‌ان به‌عنوان خبرگزاری کلینتون نام می‌برد.
ترامپ همچنین از برخی رسانه‌ها مانند اپوزیسیونی علیه دولتش یاد می‌کند و شبکه‌های خبری را به زیر سوال بردن دستورالعمل‌هایش متهم می‌کند.
گفتنی است برخی مقامات مهم دولت مانند شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید و یا کلین کانوی، مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، چند هفته است که با خبرگزاری سی‌ان‌ان گفتگویی انجام نمی دهند.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر