تعدادی از مخالفان جمهوری اسلامی با امضای نامه سرگشاده‌ای خطاب به «کامیار» خواننده ایرانی‌تبار مقیم لس‌آنجلس، او را از اجرای برنامه در نشست سازمان نایاک برحذر داشتند.

 

متن این نامه که در اختیار دماوند قرار گرفته و اسامی امضاکنندگان به شرح زیر است:

 

کامیار گرامی

 

ما به عنوان گروهی از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در سراسر جهان، توجه شما را به نگرانی جدی که داریم، جلب می‌کنیم.

 

برخی از ما، از طرفداران شما هستیم و از همان ابتدا که فعالیت هنری خود را با گروه «بلک کتز» آغاز کردید تا به امروز که به عنوان یک خواننده انفرادی فعالیت می‌کنید با موسیقی و صدای دلپذیر شما بزرگ شده‌ایم. ما نبوغ و استعداد فوق‌العاده شما را در موسیقی تحسین می‌کنیم و از خدمات ارزنده شما به فرهنگ موسیقی ایران سپاسگزاریم.

 

ما اطلاع یافته‌ایم که شما در روز ۲۱ سپتامبر (ماه جاری) اجرایی در لوس آنجلس خواهید داشت که متعلق به شورای ملی ایرانیان (نایاک) می‌باشد. اینکه شما از ماهیت این سازمان آگاه هستید یا خیر برای ما نامشخص است. بنابراین تصمیم گرفتیم که این نامه را برایتان ارسال نماییم و اطلاعاتی را درباره این سازمان در اختیارتان قرار دهیم.

 

سازمان نایاک در میان بسیاری از ایرانیان بعنوان لابی جمهوری اسلامی در ایالات متحده شناخته می‌شود. وظیفه اصلی نایاک در زیر پوشش «صدای ایرانی – آمریکایی‌ها» سازماندهی هر برنامه‌ای در خدمت منافع جمهوری اسلامی است. درنتیجه دادخواست افترایی که نایاک در آن شکست خورد، اطلاعات و اسنادی منتشر شد که به وضوح نشان دادند نایاک تحت نظارت جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند. با یک جستجوی اینترنتی درباره این سازمان و فعالیت‌هایش به راحتی می‌توانید به برخی از این اسناد دسترسی پیدا کنید.

 

تعداد زیادی از ایرانی – آمریکایی‌ها (شاید اکثریت قریب به اتفاق آنها) با نایاک مخالفند و ادعای این سازمان مبنی بر نمایندگی کردن ایرانیان آمریکایی را رد می‌کنند. هدف نایاک تحقق آرزوهای مردم ایران یا رفاه جامعه ایرانی – آمریکایی نیست؛ نایاک تنها در خدمت منافع آخوندهای سرکوبگر در ایران است. نایاک همچنین به راحتی قساوت‌های انجام شده توسط «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در ایران و خاورمیانه را نادیده می‌انگارد و سفیدنمایی می‌کند.

 

در ماه های گذشته، ایرانیان مخالفت گسترده‌ای با نایاک را نشان داده‌اند. شاید از کمپین عظیم توییتری ماه مه امسال (۲۰۱۹) با هشتگ #NIACLobbies4Mullahs آگاهی داشته باشید! این هشتگ در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده ترند شد. نایاک متعاقبا ادعا کرد که این هشتگ‌ها از طرف بات‌ها و طرفداران سازمان مجاهدین خلق با حمایت وزارت امور خارجه آمریکا ترند شده است.

 

در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ جمع کثیری از ایرانیان از ایالات متحده و کانادا در مقابل ساختمان این سازمان در واشینگتن گرد هم آمدند تا به این ادعای دروغین اعتراض کنند. در میان این معترضان چندین زندانی سابق سیاسی حضور داشتند که توسط سپاه و نیروهای امنیتی رژیم در زندان‌های مخوف جمهوری اسلامی شکنجه شده بودند. هیچکدام از این معترضان از اعضای سازمان مجاهدین خلق نبودند و وزارت امور خارجه آمریکا نیز هیچگونه ارتباط و دخالتی در این تجمع نداشت.

 

در نهایت این با خود شماست که با مراجعه به وجدان خود تصمیم بگیرید و انتخاب کنید در کدام طرف بایستید؛ در کنار مردم ستمدیده ایران یا سازمانی که برای بانیان ظالم خود لابیگری می‌کند. بنا به مشاهدات ما، شما اولین خواننده ایرانی هستید که برای این سازمان مشکوک اجرا خواهید داشت. ما امیدواریم که شما تصمیم درستی اتخاذ کنید؛ بدون توجه به مزایای مالی و منافع شخصی و نمونه‌ای باشید برای هنرمندانی که در آینده تصمیم به همکاری با سازمان‌هایی دارند که به اهداف شرورانه رژیم کمک می‌کنند. ما بابت خواندن این نامه از شما تشکر می‌کنیم و برای شما آرزوی موفقیت در حرفه‌تان را داریم.

 

ارادتمند شما:

 

شیوا آرونوی- دندانپزشک ساکن اکسفوردشیر، انگلستان

دانیال جعفری- پزشک ساکن نیویورک، آمریکا

دانیال راستین- وکیل ساکن لندن، انگلستان

علی اشتری- مهندس و فعال سیاسی ساکن تورنتو، کانادا

میترا جشنی- نقاش و مجسمه‌ساز و فعال سیاسی ساکن لاهه، هلند

احمد باطبی- ژورنالیست، عکاس و زندانی سابق سیاسی ساکن واشینگتن، آمریکا

داریوش کوشکی- فعال سیاسی ساکن فرانکفورت، آلمان

محمدرضا یزدان پناه- ژورنالیست ساکن پاریس، فرانسه

رضا بهروز- پزشک ساکن سن آنتونیو تگزاس، آمریکا

نوید محبی- فعال دموکراسی‌خواه ساکن واشینگتن، آمریکا

اشکان یزدچی- مهندس و زندانی سیاسی سابق ساکن تورنتو، کانادا

شروان فشندی- مشاور اقتصادی ساکن نیویورک آمریکا

علیرضا نادر- دانشمند ایرانی ساکن واشینگتن، آمریکا

امیر فصیحی- پزشک ساکن اورنج کانتی کالیفرنیا، آمریکا

پویا ناصری- مشاور اقتصادی ساکن سانفرانسیسکو، آمریکا

سعید حسین‌پور- مهندس و فعال سیاسی ساکن تورنتو، کانادا

علی سعادت ملی- کارشناس و مشاور مالی و اقتصادی ساکن نیویورک، آمریکا

کامران ایازی – دندانپزشک و موسقیدان ساکن آنکارا ترکیه

فروغ کنعانی- پژوهشگر امور زنان و مهاجرت ساکن گوتینگن، آلمان

عرفان کسرائی- پژوهشگر فلسفه علم ساکن کاسل، آلمان


نظرات بسته است.

مطالب دیگر