دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با اشاره به انفجار اخیر در لانچر پرتاب موشک ماهواره‌بر جمهوری اسلامی در اطراف سمنان، هرگونه نقش آمریکا در این حادثه را تکذیب کرد.

 

او با استفاده از عکسی از زاویه پایین و بسیار واضح از محل انفجار در حساب توییتر خود، و در ادبیاتی بی‌سابقه، برای جمهوری اسلامی «بهترین آرزوها» را خواستار شد تا در تعیین دلیل انفجار در سکوی پرتاب موشک خود موفق باشد.

 

 

 

 

این توییت رئیس جمهور آمریکا، واکنش گسترده کاربران و تحلیلگران ایرانی و خارجی را به دنبال داشت.

 

از جمله پرسش‌هایی که بسیار مطرح شده، این است که در حالی که کسی انگشت اتهام را به سوی آمریکا نشانه نگرفته بود، تکذیب نقش این کشور در انفجار موشکی ایران توسط ترامپ چه معنایی دارد؟!

 

همچنین، استفاده رئیس جمهور آمریکا از یک عکس واضح از محل انفجار، حاکی از اشراف اطلاعاتی فوق‌العاده این کشور بر آزمایش موشکی ایران با استفاده از ماهواره‌های پیشرفته یا حتی هواپیماهای جاسوسی است!

 

این مسائل در کنار آرزوی موفقیت معنادار او برای جمهوری اسلامی تا بتواند با موفقیت دلیل انفجار را متوجه شود، از سوی بسیاری از کاربران و تحلیلگران، اینگونه تعبیر شده که رئیس جمهور آمریکا در واقع با توییت خود، نقش این کشور در انفجار اخیر را تایید کرده است نه تکذیب!

 

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر