دونالد ترامپ، رئیس جمهور و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، خبر ارسال پیام هشدار به جمهوری اسلامی را تکذیب کردند. چند مقام ناشناس جمهوری اسلامی هم قبلا این خبر را تکذیب کرده بودند.

 

خبرگزاری رویترز پیشتر و پس از ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقل از منابع داخل جمهوری اسلامی گزارش داده بود که ترامپ دقایقی پیش از حمله تلافی‌جویانه به مواضع سپاه، این عملیات را لغو و به جای آن در پیامی به خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به او «فرصت کوتاهی» داد تا بین جنگ و مذاکره یکی را انتخاب کند.

 

اما رئیس جمهور آمریکا در سخنان جدید خود با تکذیب این گزارش گفته است: «من جنگ نمی‌خواهم».

 

ترامپ با وجود این که گفت از روز دوشنبه تحریم‌های بیشتری علیه جمهوری اسلامی وضع می‌شود ولی افزود که آماده توافق با رژیم است تا اقتصاد ایران بهبود یابد.

 

رئیس جمهور آمریکا اما روز شنبه گفته بود که هنوز احتمال اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی وجود دارد و «اگر رهبر ایران بد عمل کند، پس از آن روزی بسیار بسیار بد خواهند داشت».

 

پیش از رئیس جمهور آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز گفته بود: «مادام که جمهوری اسلامی خشونت را کنار نگذارد و دیپلماسی ما را با دیپلماسی پاسخ ندهد، فشار حداکثری اقتصادی و سیاسی بر آن ادامه خواهد یافت.»


نظرات بسته است.