سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

بخش:
ایران‌زمین - جهان - خبر - سیاسی - گزارش


روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقام‌های دولتی آمریکا گزارش داده که سرپرست وزارت دفاع و مشاور امنیت ملی رئیس جمهور این کشور، در یک جلسه محرمانه، طرح اعزام ۱۲۰ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه در صورت حمله نظامی جمهوری اسلامی به نظامیان آمریکایی یا تلاش رژیم برای ساخت بمب اتمی را بررسی کرده‌اند.

 

نیویورک‌تایمز گزارش داده که این جلسه پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت برگزار شده و در آن جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع، جین هسپل، رئیس سی‌آی‌ای، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و دستیاران و مشاوران آنها حضور داشتند.

 

یکی از محورهای اصلی طرح بررسی‌شده، اعزام ۱۲۰ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه بوده تا در صورت حمله جمهوری اسلامی یا شبه‌نظامیان مزدور آن به نیروهای آمریکایی در منطقه و یا از سرگیری برنامه اتمی جمهوری اسلامی، امکان حمله نظامی وجود داشته باشد.

 

به گزارش نیویورک‌تایمز، این طرح به معنی حمله نظامی به ایران نیست زیرا جنگ با جمهوری اسلامی به تعداد بیشتری نیروی نظامی نیاز دارد.

 

آمریکا هفته گذشته ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگانی از بمب‌افکن‌های استراتژیک بی-۵۲ را با هدف مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی به خاورمیانه ارسال کرد.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم دیروز در پاسخ به اینکه آیا آمریکا به دنبال تغییر رژیم در ایران است؟ گفت: «ببینیم چه می‌شود.»


نظرات بسته است.