سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

بخش:
ایران‌زمین - جهان - خبر - سیاسی


گزارش‌ها حاکی از این است که جمهوری اسلامی قصد داشته از نیروهای نیابتی وابسته به سپاه قدس برای حمله به نیروهای آمریکایی در مناطق مختلف خاورمیانه استفاده کند و همین تهدید باعث شده تا دولت آمریکا، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و چند فروند بمب‌افکن را برای مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی به خلیج فارس اعزام کند.

 

شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گزارش داده که بخشی از این اطلاعات توسط اسرائیل در اختیار مقام‌های آمریکایی قرار داده شده و بر اساس آن، قرار بوده نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی به ناوها و نیروهای نظامی آمریکا در آب‌های یمن و خلیج فارس و همچنین علیه نیروی زمینی ارتش آمریکا در عراق و سوریه حملاتی انجام دهند.

 

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که این تهدید «واقعی و اضطراری» و بر اساس «اطلاعاتی با جزئیات بی‌سابقه» بوده است.

 

بر اساس این اطلاعات، قرار بود پهپادهای جمهوری اسلامی به اهداف آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز حمله کنند و حتی نیروهای آمریکایی در کویت نیز هدف حملات نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی قرار بگیرند.

 

بنا بر این گزارش‌ها، ژنرال کنت مکنزی، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، پس از دریافت این اطلاعات، خواستار تقویت نیروهای نظامی آمریکا شده و این درخواست با پاسخ مثبت جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا و پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع روبرو شده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر