در ادامه واکنش اشخاص و گروه‌های مخالف و منتقد جمهوری اسلامی، حزب ملت ایران نیز با صدور بیانیه‌ای، ورود نیروهای نظامی خارجی به خاک ایران را محکوم کرد و این مسئله را «خیانت به خون جوانان رشیدی» توصیف کرد که «جوانمردانه در برابر مزدوران عراقی ایستادند و از تمامیت ارضی ایران دفاع کردند.»

 

حزب ملت ایران که توسط داریوش فروهر بنیاد گذاشته شده، همچنین خواستار «خروج فوری گروه‌های خارجی از خاک ایران» شد.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در حالی که فاجعه جاری شدن سیل در ده‌ها استان کشور و مصیبت خانواده‌های داغدیده، کشور ما را در سوگ فرو نشانده و کاربدستان پرادعا، توان مهار کردن و تسلی بخشیدن به سیل‌زدگان را ندارند، خبر وارد شدن گروه‌های بی‌هویت از کشور استعمارساخته عراق به خاک ایران به بهانه کمک‌رسانی به مردم استان قهرمان‌خیز خوزستان و دیگر استان‌ها، قلب میلیون‌ها ایرانی را جریحه‌دار ساخته است.

هنوز آثار ویرانی ۸ سال جنگ با متجاوزان عراقی در شهرهای مرزی باقی مانده، هنوز بسیاری از خانواده‌ها به دنبال بقایای عزیزان از دست رفته خود بوده که برای استقلال و دفاع از خاک ایران جان خود را نثار کردند.

اکنون باید از مقامات مسئول پرسید که گروه‌های شبه نظامی موسوم به حشدالشعبی، جنبش النجباء و گردان فاطمیون با کدام مجوز به چنین جسارتی دست زده و همچون فاتحان جنگ وارد کشور شده‌اند؟!

هم‌میهنان!

کاربدستان جمهوری اسلامی حتی نسبت به اصول قانون اساسی خود نیز مقید نبوده و بر خلاف اصول ۸۰، ۸۲، ۱۴۵، ۱۴۶ و ۱۴۷ که هرگونه دخالت نیروهای خارجی در امور داخلی ایران را منع کرده، استقلال ایران را به خطر انداخته و به شبه نظامیان خارجی تحت امر خود اجازه ورود و دخالت در مسئله‌ای را می‌دهند که وظیفه نیروهای مسلح، سازمان‌های امدادرسانی و گروه‌های داوطلب مردمی می‌باشد.

حزب ملت ایران، ضمن محکوم کردن ورود نیروهای خارجی و هر گونه دخالت آنها در امور داخلی، حضور بیگانگان را به هر بهانه‌ای خیانت به خون جوانان رشیدی می‌داند که جوانمردانه در برابر مزدوران عراقی ایستادند و از تمامیت ارضی ایران دفاع کردند.

حزب ملت ایران ضمن دعوت از عموم هم‌میهنان برای یاری رساندن به قربانیان فاجعه سیل، خواهان خروج فوری گروه‌های خارجی از خاک ایران بوده و اعلام می‌دارد که ملت ایران هیچ گونه نیازی به حضور بیگانگان نخواهد داشت.


نظرات بسته است.