یک وکیل دادگستری خبر داده که ویدا موحد، به یک سال زندان محکوم و هم‌اکنون در زندان شهرری زندانی است. پیام درفشان در عین حال گفته که ویدا موحد نه تنها با بالا رفتن بی حجاب از پست تقسیم برق خیابان انقلاب و اهتزاز یک روسری سفید بر سر چوب، پایه‌گذار جنبش دختران خیابان انقلاب شد، بلکه زنی که یک سال پس از آن، باز بی حجاب، از گنبد فیروزه‌ای میدان انقلاب تهران بالا رفت نیز همان ویدا موحد بود.

 

این وکیل دادگستری گفته که موکلش شش دی ماه ۱۳۹۶ پس از آنکه در مقابل قنادی فرانسه در خیابان انقلاب تهران، روسری سفید خود را بر سر چوب کرد، بازداشت اما چند روز بعد آزاد شد.

 

درفشان افزوده که موکلش همان زنی است که در اولین سالگرد بالا رفتن از پست برق خیابان انقلاب، این بار بدون حجاب و با در دست داشتن چند بادکنک به بالای گنبد فیروزه‌ای میدان انقلاب رفت.

 

تصاویری که همان هنگام در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان می‌داد که زن میدان انقلاب توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شده و حالا وکیل او گفته که دومین حرکت ویدا موحد به صدور حکم یک سال زندان برای او منجر شده است.

 

پیام درفشان اتهام موکلش را که به محکومیت او منجر شده، تشویق مردم به فساد و فحشا از طریق کشف حجاب عنوان کرده و در عین حال گفته که ویدا موحد مشمول عفو مشروط قرار گرفته اما مقام‌های امنیتی همچنان از آزادی او خودداری می‌کنند.

 

تصویر ویدا موحد بر بالای پست برق خیابان انقلاب تهران در حالیکه روسری سفید خود را بر سر چوب کرده، به نمادی از مبارزه زنان ایران علیه قوانین زن‌ستیز جمهوری اسلامی تبدیل شد.

 

با وجود این، از روز شش دی ماه ۹۶ تاکنون، کمترین خبر یا اطلاعی درباره این زن شجاع ایرانی نبود.


نظرات بسته است.