فرهاد طباطبایی

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

بخش:
اجتماعی - اقتصادی - ایران‌زمین - سیاسی - شبکه‌های اجتماعی - گزارش


ندهد هوشمند عاقل رای
به فرومایه کارهای خطیر
بوریاباف اگرچه بافنده است
نبرندش به کارگاه حریر

 

حالا حکایت ایران ماست که ۴۰ سال است که سرنوشتش را “بوریابافان” مقدر می‌سازند، یعنی کسانی از جنس “آقای خمینی” که در حوزه کسب “علم” کرده‌اند و نه دانشگاهی‌هایی که “مهارت” بلدند. گردن ما که از مو نازکتر است، قبول، علم یعنی خیالبافی‌ها و ترهات ملاباقر مجلسی و درگیری عمر و زید با یکدیگر ولی ای کاش سایه علما از سرمان کم می‌شد و سرنوشت کشور بدست بی‌سوادان دارای “مهارت” می‌افتاد.

 

آخر یک جای کار باید بدجوری بلنگد که: باران نمی‌بارد، خطر سومالی شدن داریم، می‌بارد، سیل می‌آید.

 

زلزله می‌آید و انبوهی تلفات جانی و مالی می‌دهد و تنها کاری که انجام می‌شود خواندن نماز آیات است و نذر و نیاز برای نازل نشدن دوباره زمین لرزه در کشوری که روی کمربند آن قرار دارد.

 

هواپیما پشت هواپیما سقوط می‌کند و تلفات رانندگی در ایران، رکورد جهانی دارد و ماییم و آویختن به کلیشه “ایران تسلیت” شعارهایی از این دست.

 

نفت گران می‌شود و سیل پول به خزانه مملکت جاری می‌گردد، نتیجه‌ای به جز تورم و چپاول و خروج سرمایه از کشور و آتش‌افروزی در منطقه و عمران و آبادی در جنوب لبنان و کلفت شدن کون گانگسترهای حماس و حزب‌الله و بالا رفتن قیمت مسکن در تورنتو… ندارد و وقتی هم که تحریم برقرار می‌شود که نکبت و فقر و بدبختی به همراه دارد و “رعیت” باید حسرت پیاز هم بکشد.

 

این ملت چه گناهی کرده است که تا دنیا دنیاست باید تاوان حماقت نسل پنجاه و هفتی را بدهد و در آن واحد اصحاب ماله از غرب جهانخوار، نمک هم روی زخمش بپاشند؟

 

ندهد هوشمند عاقل رایبه فرومایه کارهای خطیربوریاباف اگرچه بافنده استنبرندش به کارگاه حریرحالا حکایت ایران ماست که…

Posted by Farhad Tabatabaei on Tuesday, March 26, 2019


نظرات بسته است.