محمدحسین سپهری، معلم مشهدی، پاسخی روشنگرانه به تازه‌ترین مواضع متقلبانه مصطفی تاجزاده، از چهره‌های مشهور جناح به اصطلاح اصلاح‌طلب جمهوری اسلامی داده است.

 

مصطفی تاجزاده اخیرا در توییتی ‏نوشت که «اگر انتخابات خبرگان آزاد برگزار می‌شد و با مهندسی و تیغ استصواب، نامزدهای مستقل اکثر حوزه‌های انتخابیه ردصلاحیت نمی‌شدند»، اکنون «جنتی و ‎رئیسی، رئیس و نایب‌رئیس آن مجلس نبودند.»

 

تاجزاده افزود: «مجلس خبرگان و شخص ‎رهبر باید برگزیده و نماینده همه قشرها و نه اقلیت جامعه باشند.»

 

این سخنان در حالیست که پس از انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری، اصلاح‌طلبان یک صدا از پیروزی خود در آن سخن گفتند و کاندیداهای مورد حمایت این جناح موفق شدند اکثریت این مجلس را به دست بیاورند.

 

محمدحسین سپهری، از فعالان صنفی معلمان نیز با اشاره به همین مسئله و خطاب به تاجزاده نوشت: «‏تا جایی که من یادم است بعد از انتخابات خبرگان و پیروزی لیست امید از نتایج آن انتخابات بسیار راضی بودید. پس الان برای چی ناله می‌کنید؟»

 

 

 

 

‏لازم به ذکر است که محمدحسین سپهری، پیشتر به دلیل فعالیت‌های صنفی و دفاع از حقوق معلمان، از سوی هیئت بدوی تخلفات وزارت آموزش و پرورش به شش ماه انفصال از خدمت محکوم شد.

 

او گفته بود که یکی از دلایل این انفصال، توهین به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بود.

 

این معلم در ویدئویی درباره خامنه‌ای گفته بود: «اگر نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند، دنبال کار دیگری برود.»

 

اما به جز سپهری؛ سعید بشیرتاش، نویسنده و فعال سیاسی ملی‌گرا نیز خطاب به تا‏جزاده نوشت: «‎مشکل ملت ایران اینکه کی ولی فقیه یا رئیس مجلس خبرگان یا رئیس شورای نگهبان باشد، نیست. مشکل مردم ایران خود این نهادها هستند که ناقض حق حاکمیت مردم ایرانند. برای استقرار حاکمیت ملی همه این نهادها و منشاء حقوقیش، یعنی قانون اساسی،‌ و در نتیجه کلیت جمهوری اسلامی باید منحل شوند.»

 

 

 


نظرات بسته است.