سعید حجاریان و مصطفی تاجزاده، دو شخصیت کلیدی جناح اصلاح‌طلب جمهوری اسلامی، با هشدار درباره «بحران» در کشور، نسبت به نقش سیدعلی خامنه‌ای برای نجات نظام ابراز امیدواری کردند.

 

این دو که در میزگرد یک سایت خبری در داخل کشور شرکت کرده بودند، متفقا ابراز عقیده کردند که در صورت مواجه شدن جمهوری اسلامی با بحران ناشی از تحریم‌های آمریکا، خامنه‌ای به عنوان رهبر رژیم، اجازه مذاکره با آمریکا را صادر خواهد کرد تا جمهوری اسلامی را نجات دهد.

 

حجاریان گفته که اگر قیمت ارز افزایش انفجاری داشته باشد و کشور دچار قحطی شود، «حتما جواز مذاکره با آمریکا صادر خواهد شد.»

 

او در عین حال هشدار داده که در صورت ادامه بحران اقتصادی، مردم «نه تنها از صندوق رای بلکه از تمام سیستم اداره کشور قطع امید می‌کنند، یعنی نه اصولگرا و اصلاح‌طلب می‌شناسند و نه به مجلس و دولت اهمیت می‌دهند.»

 

این در حالیست که حجاریان پیشتر در واکنش به شعارهای مردم در جریان قیام دی ماه مانند «اصلاح‌طلب اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» گفته بود که مردم اصلا با این اصطلاحات آشنا نیستند.

 

تاجزاده هم در همین میزگرد گفت: «اگر به نقطه بحران برسیم، ساخت قدرت باید تصمیم‌های متفاوت بگیرد و به احتمال زیاد خواهد گرفت.»


نظرات بسته است.