اعظم جنگروی، از دختران خیابان انقلاب در ایران می‌گوید که دادگاهی در جمهوری اسلامی، حکم طلاق قطعی و نهایی او را باطل کرده است!

 

خانم جنگروی در رشته توییتی نوشته که دو سال پیش با دشواری فراوان و پس از پنج سال تلاش موفق شده طلاق بگیرد اما ۱۰ تیر امسال و پس از آنکه به خاطر برداشتن حجاب اجباری از سر خود در خیابان انقلاب تهران بازداشت و دادگاهی شد، یک دادگاه دیگر به فاصله یک ساعت از دادگاه اول برایش برگزار شد که تاکنون کسی از آن اطلاع نداشت.

 

این فعال مخالف حجاب اجباری نوشته است: «در آن دادگاه من شوکه شدم! یکی از پرونده‌های من را که از طریق آن طلاق گرفته بودم (پرونده نفقه) گم کرده بودند و اجرائیه پرونده نفقه هم از سیستم پاک شده بود، به من گفتند پرونده‌ات‌ ناقص است و ممکن است طلاقت برگردد. برو پرونده‌ات را بیار. پرونده‌ای که در خود دادگاه بود!».

 

جنگروی افزوده که پس از آنکه به خاطر برداشتن حجاب از سر خود در خیابان انقلاب به سه سال زندان محکوم شد، قاضی با استناد به حکم دختران انقلاب و پرونده مثلا گم‌شده، طلاق قطعی و قانونی او را برگرداند.

 

او نوشته است: «‏اینها همه شکنجه‌های روحی و روانی است که با استفاده از ابزار قانونی انجام می‌دهند. آنها با استفاده از دستگاه قضایی و همکاری همسر سابق من (فردی معتاد) و ورود به زندگی شخصی من می‌خواستند اعتراض من را شبهه‌دار نشان دهند که این یکی از شگردهای قدیمی شکنجه روحی و روانی است.»

 

به گفته خانم جنگروی، همان دادگاه، حضانت دخترش را که پیشتر دادگاه دیگری به او واگذار کرده بود، از وی گرفته است.

این فعال مخالف حجاب اجباری نوشته است: «صیغه طلاق خوانده شده و من طلاق‌نامه هم دارم که در شناسنامه هم ثبت شده! فکر کنم می‌خواهند به زور من را {مجددا} سر سفره عقد بنشانند؟! دارند حکم تجاوز به من را صادر می‌کنند.»

 

 

‏اعظم جنگروی از تهدیدهای معاون دادستان به نام منصوری خبر داده و گفته که معاون دادستان، به او گفته که «از کار اخراجت می‌کنم، همه چیزت را می‌گیرم، بچه‌ات را ازت می‌گیرم و خانه نشینت می‌کنم.»

 

این دختر خیابان انقلاب در پایان نوشته که اگر حکم ابطال طلاقش قطعی شود, در دادگاه‌های بین‌المللی از قوه قضائیه جمهوری اسلامی شکایت می‌کند.

 


نظرات بسته است.