شاهزاده رضا پهلوی با نفی «هرگونه دخالت» خود در نامه اخیر عده‌ای از ایرانیان به رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرد که «در امر مبارزه، اخذ کمک مالی برای خود از دولت‌های خارجی را توجیه‌پذیر و به صلاح خود» نمی‌داند.

 

در بیانیه‌ای که دبیرخانه دفتر آخرین ولیعهد ایران منتشر کرده، با اشاره به نامه پیش‌گفته، تاکید شده که «شخص شاهزاده رضا پهلوی در این تلاش و نامه نگاری هیچگونه دخالتی نداشته» است.

 

بیانیه دفتر شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به نامه‌ای صادر شده که در روزهای اخیر منتشر شد.

 

در این نامه، تعدادی از مخالفان جمهوری اسلامی با نام بردن از رضا پهلوی به عنوان «قابل اعتمادترین نماد ملی ایران» به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یادآوری کردند که «مبارزه بر ضد رژیم آپارتاید و اشغالگر اسلامی» به «پشتیبانی مالی نیاز دارد» و از دولت آمریکا خواستند تا «یک صندوق مالی زیر نظر و حسابرسی دولت آمریکا» در این راستا تشکیل شود.

 

نامه همچنین از رئیس جمهور آمریکا می‌خواست تا «ثروت‌های ملت ستمدیده‌ ایران که توسط جمهوری اشغالگر اسلامی چپاول شده است، بلوکه شود تا مردم ایران پس از بازپسگیری کشورشان، آن را صرف ساختن ایرانی آزاد و دموکرات و زیرساخت‌های ایران» کنند.

 

در حالیکه امضاکنندگان آن نامه خود را طرفداران شاهزاده رضا پهلوی معرفی کرده بودند، یک منبع نزدیک به فرزند آخرین پادشاه ایران در گفتگو با دماوند تاکید کرد که او و دفترش در هیچ یک از مراحل تدوین و تهیه نامه، هیچ دخالتی نداشته‌اند و اساسا از تدوین این نامه مطلع نبوده‌اند.

 

در عین حال، در پایان بیانیه دبیرخانه دفتر شاهزاده رضا پهلوی آمده که «تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مبارزین داخل، مستلزم حمایت دولت‌های آزادیخواه جهان است و در این راستا تشکل‌های مورد نظر به هر نحوی که صلاح خود می‌دانند، اقدام نمایند.»


نظرات بسته است.