توییت‌های اکانت «فیک»ی که به نام مسعود بهنود، همکار بی‌بی‌سی فارسی فعالیت می‌کند، آنقدر به توییت‌های مسعود بهنود واقعی شبیه بود که عطاالله مهاجرانی آنها را ریتوییت کرد.

 

ماجرا از آنجا آغاز شد که چند هفته پیش اکانتی به نام «مسدود بهنود» با عکس «مسعود بهنود» در توییتر فعالیت خود را آغاز کرد. این اکانت به وضوح با بهنود اصلی که همکار بی‌بی‌سی فارسی است، شوخی می‌کند و نوشته‌های او را دست می‌اندازد.

 

اما یکی از توییت‌های این اکانت طنز که به ظاهر به نقد جلسه سخنرانی اخیر رضا پهلوی در انستیتو واشنگتن می‌پردازد، آنقدر به نوشته‌های واقعی خود بهنود شبیه بود که حتی عطاالله مهاجرانی، وزیر ارشاد اسلامی سابق جمهوری اسلامی و از دوستان مسعود بهنود در لندن را هم فریب داد.

 

«مسدود بهنود» در این توییت طنز نوشته بود: «‏برنامه انستیتو واشنگتن را دیدم. گویا شازده برنامه‌های بسیاری برای آینده تک تک ما دارد، برنامه‌ای ترسناک. هنوز نه به بار است و نه به دار تفتیش عقاید روزنامه‌نگاران رو شروع کرده. سوالی که مطرح است اینست که در فردای حکومت مورد نظر شازده آیا امثال ما اجازه لبوفروشی را داریم؟»

 

در حالیکه بسیاری از کاربران توییتر می‌دانستند که این توییت طنز و این اکانت فیک است، عطاالله مهاجرانی آن را جدی گرفت و هم برایش کامنت گذاشت و هم آن را ریتوییت کرد.

 

البته مهاجرانی پس از مشاهده تمسخر کاربران شبکه‌های اجتماعی، کامنت و ریتوییت خود را پاک کرد.

 

گفتنیست که مسعود بهنود و عطاالله مهاجرانی، از حامیان اصلی جمهوری اسلامی در لندن و در تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی هستند.

 

به تصاویر و توییت‌های زیر دقت کنید:

 

https://twitter.com/MasdudBehnoud/status/1075347878674137088?s=19

 

 

 


نظرات بسته است.