علی علیزاده یک ایرانی بدون هیچ سابقه فعالیت سیاسی و تحلیلگری بود که پس از جنبش سبز به عنوان «مدرس فلسفه در انگلستان» و «تحلیلگر سیاسی» توسط بی‌بی‌سی فارسی به مردم ایران عرضه شد.

 

او که پناهنده سیاسی نیز است، به تدریج در سال‌های اخیر به حامی سینه‌چاک جمهوری اسلامی، خامنه‌ای، سپاه قدس، قاسم سلیمانی، حزب‌الله لبنان، حوثی‌های یمن و… تبدیل شده و به تخریب مخالفان جمهوری اسلامی می‌پردازد.

 

به عنوان مثال، علیزاده، بحران سوریه را ناشی از «توطئه مشترک کشورهای غربی» و به ویژه «مثلث آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی» می‌داند و از نقش جمهوری اسلامی، سپاه قدس و حزب‌الله در این کشور تقدیر می‌کند و دخالت خونین جمهوری اسلامی در سوریه را با هدف تقویت «عمق استراتژیک» ایران در منطقه توجیه می‌کند.

 

او اما همیشه اینگونه نمی‌اندیشید. تصویر زیر، یک توییت از علی علیزاده را نشان می‌دهد که همانگونه که مشخص است در تابستان سال ۲۰۱۳ یعنی حدود پنج سال پیش نوشته و منتشر شده است.

 

 

این حامی سینه‌چاک امروز حزب‌الله، سپاه قدس و جمهوری اسلامی، در آن هنگام، اگرچه همچنان با «غرب» مخالف بود، اما از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به عنوان «قصاب» نام می‌برد و از «تمامیت‌خواهی» جمهوری اسلامی و روسیه به عنوان یکی از عوامل «تراژدی» سوریه یاد می‌کرد.


نظرات بسته است.