گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۱۶ میلیارد دلار در سوریه، عراق و یمن برای حمایت از بشار اسد و گروه های تروریستی و مورد حمایت خود هزینه کرده است.

 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار این گزارش در توییتر خود، نوشت: ««در حالی که مردم ایران به سختی زندگی می‌کنند، رژیم تبهکار ایران از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۱۶ میلیارد دلار برای کمک به اسد و حمایت از دیگر شرکای خود در سوریه، عراق و یمن هدر داده است.»

 

 

در این گزارش به روش‌های مورد استفاده جمهوری اسلامی برای انتقال پول به گروه‌های مورد حمایت خود اشاره و تاکید شده شرکت ها و بنگاه های مالی که برای این هدف توسط جمهوری اسلامی استفاده می شدند، توسط آمریکا مورد تحریم قرار گرفته اند.

 

در این گزارش از جمله به نیروی قدس سپاه پاسداران اشاره شده و آمده که این سازمان به رهبری قاسم سلیمانی برای مبادلات مالی خود از شرکت‌هایی در امارات متحده عربی و همچنین بانک بلاد اسلامی عراق استفاده کرده است.

 

در زیر واکنش تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی به این خبر را مشاهده می کنید که پرسیده اند چرا در شرایطی که مردم ایران با انواع و اقسام مشکلات مالی و معیشتی مواجهند، جمهوری اسلامی سرمایه آنها را خرج چنین مسائلی می کند.

 

 

 

 

https://twitter.com/john_lucckk/status/951889526124892160

 

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر