تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه پس از چند روز اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود، روز دوشنبه ۲۹ مرداد، اقدام به خودسوزی دسته‌جمعی کردند اما با دخالت دیگر کارگران، از یک فاجعه جلوگیری شد.

 

اقدام به خودسوزی دسته‌جمعی کارگران نیشکر هفت‌تپه در حالی صورت می‌گیرد که کارگران معترض در سال‌های اخیر نسبت به بی‌عدالتی و عدم پرداخت حقوق هود معترض بوده و به همین دلیل بارها دست از کار کشیده، اعتصاب و تجمع کرده و بعضا هم توسط نیروهای انتظامی و امنیتی بازداشت و مضروب شده‌اند.

 

اما در روزهای گذشته اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه در خوزستان شکل تازه‌ای به خود گرفته و کارگران حداقل سه ماه حقوق و حق بیمه خود را طلب دارند و کارفرما به بهانه های متعدد از جمله ناتوانی مالی از پرداخت حقوق کارگران سر باز می زند.

 

جان لاک از کاربران فعال توییتر در اعتراض به بی توجهی به این حادثه دردناک در توییتر خود به نقد محمود صادقی و دیگر نمایندگان مجلس پرداخته و می نویسد: «خودسوزی پیامی به جماعت خوابزده است.میگوید من از خودم و خانواده ام و زندگیم گذشتم،خودم را آتش میزنم و میروم ولی تو ببین و از خواب بیدار شو.بیدار شو هموطن!این آتشیست که آخوندها به جان ما انداخته‌اند.امروز کارگران نیشکر هفت تپه وچندی بعد من و تو به این آتش میافتیم.»

 

https://twitter.com/john_lucckk/status/1031848525519306752

 

مکتوب از دیگران فعالان فضای مجازی توییتر نیز به نقد بی تفاوتی مردم و رفتار حکومت پرداخته و در یک رشته توییت به عمق سرکوب حکومت و چپاول اموال شهروندان پرداخته است.

 

https://twitter.com/Pensylvani/status/1031829727940501505

 

شکیلا منفرد از کاربران فعال توییتر در ایران نیز از شرایط سخت کارگران نوشته است: «ببین چقدر باید تو فشار باشی که خودکشی کنی…. و ببین چقدر باید زندگی برات سخت شده باشه که از بین انواع خودکشی، خودسوزی رو انتخاب کنی».

 

 

ستاره نیز با انتشار تصویر یکی از آخوندها که در حال آتش زدن دلار است، می نویسد: «و تو چه میدانی شرمندگی پدر یعنی چه !!!»

 

https://twitter.com/SETAREH2538/status/1031843641386590208

 


نظرات بسته است.