آناهیتا همتی، بازیگر سینما، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود، اعلام کرد که د اعتراض به «شرایط اسفبار مملکت»، از حضور در هجدهمین جشن حافظ خودداری می‌کند.

 

جشن حافظ از طرف مجله دنیای تصویر و با هدف تجلیل از هنرمندان سینما و تلویزیون برگزار می‌شود.

 

اما آناهیتا همتی نوشت که «با توجه به شرایط اسفبار مملکت، نبود دلخوشی و آرامش و ناامیدی برای اغلب مردم، متاسفانه توان روحی حضور در چنین جشنی را نداشتم.»

 

این هنرمند افزود: «وقتی هموطنانم در سیستان و بلوچستان در فقر مطلق و محرومیت زندگی می‌کنند، وقتی آبی برای نوشیدن و غذایی برای خوردن نیست، وقتی آموزش و بهداشت نیست، وقتی هوایی برای نفس کشیدن نیست، وقتی عدالت نیست… برای خودم جشن و شادی را جایز نمی‌دانم.»

 

آناهیتا همتی، پیشتر نیز نخستین هنرمندی شد که به طور علنی دعوت حسن روحانی برای مراسم افطاری در نهاد ریاست جمهوری را در اعتراض به شرایط مردم و کشور رد کرد.

 

… آرزو میکنم ، روزی جشن و پایکوبی که پر نشاط است و انرژی بخش، سهم همگان در ایران باشد. با توجه به شرایط اسفبار مملکت ، نبود دلخوشی و آرامش و ناامیدی برای اغلب مردم، متاسفانه توان روحی حضور در چنین جشنی را نداشتم . وقتی هموطنانم در سیستان و بلوچستان در فقر مطلق و محرومیت زندگی میکنند، وقتی آبی برای نوشیدن و غذایی برای خوردن نیست وقتی آموزش و بهداشت نیست وقتی هوایی برای نفس کشیدن نیست ، وقتی عدالت نیست …… برای خودم #جشن و #خوشی را جایز نمیدانم. از دعوت خانم معماریان و امید معلم سپاسگزارم و خواهش میکنم که عذر مرا بپذیرند. #خشکسالی_در_ایران #فقر_مطلق #محرومیت #آلودگی_هوا #ریزگرد #بیماری #تورم #گرانی #فروش_اعضای_بدن #فروش_کلیه #اختلاف_طبقاتی #تبعیض_نژادی #نابرابری #تبعیض_جنسیتی #anahitahemmati #آناهیتا_همتی #آناهیتاهمتی

A post shared by Anahita Hemmati (@anahitahemmati) on

 

گفتنی است که برگزاری سطحی و مبتذل جشن حافظ در شرایط کنونی باعث بروز اعتراضاتی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

 

https://twitter.com/kamranayazi69/status/1029477513968463872?s=19

 


نظرات بسته است.