محمدرضا یزدان‌پناه

پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

بخش:
اجتماعی - اقتصادی - ایران‌زمین - خبر - سیاسی


چند ساعت بعد از اینکه حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، گفت که دولتش با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است اما به خاطر «منافع مردمش» آنها را اجرا می‌کند، محمود صادقی، راه‌یافته اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در توییتر نوشت که ‏دولت عراق «مطابق ماده ۶ قطعنامه ۵۹۸، ۱۱۰۰ میلیارد دلار بابت غرامت خسارات مستقیم جنگ تحمیلی به ایران بدهکار است» اما «دولت ایران با لحاظ تنگناهای مردم عراق در مطالبه این غرامت تعلل کرده است».

 

صادقی سپس نوشت که «اکنون نخست‌وزیر عراق به‌جای جبران، با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران همراهی می‌کند!».

 

شاید هیچ مثالی بهتر از همین چند خط برای توصیف بلایی که به واسطه جمهوری اسلامی بر سر ایران و مردم ایران آمده، وجود نداشته باشد. و البته جالب توجه و دردناک است که این موضوع تا دیروز که نخست‌وزیر عراق {به اصطلاح} رسما در کاسه جمهوری اسلامی نگذاشته بود، توسط این نماینده امید اصلاح‌طلبان بیان نشده بود.

 

جمهوری اسلامی به خاطر «تنگناهای» مردم یک کشور دیگر، آنهم مردمی که بالاخره هشت سال با ایران جنگیدند، و البته در واقع به خاطر پروژه‌های فرقه‌ای و بر مبنای سیاست‌های ضدملی و ضدایرانی خود، از دریافت غرامت یک جنگ خانمان‌سوز صرف نظر می‌کند تا نخست‌وزیر کنونی آن کشور {در گذشته} متجاوز، بگوید که ما با تحریم‌ها علیه شما همراهی می‌کنیم.

 

جمهوری اسلامی سال‌هاست که میلیون‌ها و شاید میلیاردها دلار از سرمایه مردم ایران را خرج مردم عراق می‌کند تا امپراطوری شیعه خود را گسترش دهد. حالا به این شکل از نخست‌وزیر عراق پاسخ می‌گیرد. البته که درود بر شرافت حیدر العبادی که اگر نخست‌وزیر عراق است، برای مردم کشورش اولویت قائل است. اما جمهوری اسلامی، این فرقه تبهکار، دولت و نماینده هر کشور دیگری است به جز ایران! مردم ایران، سختی‌ها و مشکلات آنها حتی به اندازه مردم عراق برای جمهوری اسلامی اهمیت ندارد.

 

کاش رهبران و مسئولان جمهوری اسلامی، شرافت نخست‌وزیر عراق را داشتند.


نظرات بسته است.