صدرا محقق، از روزنامه‌نگاران وابسته به دولت حسن روحانی و دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق، از هنرمندان و ورزشکاران مشهوری که اعتراضات مردم در شبکه‌های اجتماعی را بازتاب می‌دهند، به شدت انتقاد کرده است.

 

محقق در این یادداشت با تیتر «هر سلبریتی یک پوپولیست»، که در روزنامه به اصطلاح اصلاح‌طلب شرق هم منتشر شده، نوشته که «حالا در صفحات سلبریتی‌ها… با هر سطحی از سواد و اطلاعات، واکنش به هر چیزی را می بینیم؛ از ابراز نظر درباره دعوای دو شهر بر سر تقسیمات کشوری و مسئله آب و محیط‌ زیست در شهری دیگر تا ترکیب تیم‌ملی در جام‌جهانی و دیدار ترامپ و کیم‌جونگ اون!».

 

این روزنامه‌نگار وابسته به دولت روحانی، در ادامه، موضع نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی درباره وقایع اخیر خرمشهر را مبنای نوشتار خود قرار داده و افزوده که «جالب است طبق خبرهای رسمی و تأییدشده خبرنگاران معتمد محلی، در پی شلیک گلوله در شب اعتراضی خرمشهر، ۱۰ پلیس مجروح شدند و یک شهروند! شلیک گلوله را هم فردی شروع کرده که نه از نیروهای پلیس بوده و نه در میان معترضان به مسئله آب.»

 

گفتنی است که بسیاری از خبرنگاران به اصطلاح اصلاح‌طلب، در سال‌های اخیر و پس از مدتی بازداشت توسط نهادهای امنیتی، با وعده آزادی و تامین شغلی و مالی، به همکاری با دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی به ویژه علیه مخالفان آزادی‌خواه جمهوری اسلامی روی آورده‌اند و رسما و عملا برای آنها پرونده‌سازی می‌کنند.

 

به همین دلیل است که سایت امنیتی رجانیوز با تمجید از یادداشت صدرا محقق علیه چهره‌های مشهور، این نوشته را یادداشتی توصیف کرده که «اگر فراتر از تاکتیک به یک راهبرد در رسانه های اصلاح طلب تبدیل شود، حاکی از یک رشد و بلوغ فکری است و باید از آن استقبال کرد.»

 

صدرا محقق از چهره‌های اصلی جریان اصلاح‌طلب برای حمله به مخالفان جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی و از توجیه‌گران اقدامات حکومت است.

 

او طبیعتا اشاره‌ای به این نکرده که چطور حمایت هنرمندان و ورزشکاران مشهور از کاندیداهای اصلاح‌طلبان در انتخابات نمایشی جمهوری اسلامی، نه تنها ایرادی ندارد بلکه از نظر او و همفکرانش کاری قابل ستایش هم است، اما اعتراض آنها به نابسامانی‌های کشور، ناشی از بی‌سوادی و فقدان تخصص آنهاست؟


نظرات بسته است.