شاهزاده رضا پهلوی، در واکنش به حوادث خرمشهر و دیگر شهرهای استان خوزستان توییت کرد: خوزستان همچون دیگر استان‌های ایران، قربانی چهار دهه بی‌کفایتی و غارت منابع کشور توسط #فرقه_تبهکار است. این “دزدان به نام دین”، نفت را از زیر پا، و آب را از پیش چشم مردم خوزستان دزدیدند و صرف ویرانی ایران کردند. درد مردم شجاع و قهرمان خرمشهر و آبادان، درد همه ماست. یاورشان باشیم.»

 

 

سعید بشیرتاش، فعال سیاسی ملیگرا مخالف جمهوری اسلامی در انتقاد به وضعیت شهرهای جنوبی کشور در توییتر خود این چنین نوشته است: «حکومت ناکارآمد آخوندی کار را به آنجا رسانده که در شهرهایی مانند آبادان و #خرمشهر دیگر آبی نیست. حکومتی که می‌خواست #آب و برق و اتوبوس و خانه را برای همه ایرانیان رایگان کند، امروز خون مردم خرمشهر را، که در گرمای ۵۰ درجه به نبود آب برای آشامیدن و شستشو اعتراض می‌کردند، بر زمین ریخت.»

 

 

شاهین صادق زاده میلانی، فعال حقوق بشر در واکنش به بحران آب در کشور در توییتر خود می نویسد:« حکومتی که نمیتواند برای شهروندانش آب آشامیدنی تامین کند خیلی بیجا میکند که حرف از عمق استراتژیک میزند.»

 

 

بهزاد مهرانی، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی: «”امام حسین” بی‌آب قرن‌ها است سوژه اشک‌آوری و منبع تحمیق و درآمد همان‌هایی است که امروز به روی مردم معترض خرمشهری که آب ندارند شلیک مستقیم می‌کنند.»

 

 

امیررضا امیربختیار از فعالان سیاسی ملیگرا: «خرمشهر و آبادان که تاریخشان با جانفشانی های ملت ایران و مقاومت پیوند ناگسستنی دارد آب ندارد، هوا ندارد. مردم خوزستان روز به روز وضعیت بدتری پیدا می کنند. جمهوری اسلامی می خواهد ایران را نابود کند. هر لحظه که از حکومت این اشغالگران می گذرد ایران خراب تر میشود. ایران را پس میگیریم».

 

 

سعید قاسمی نژاد، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی: «فردای براندازی خرمشهر آب خواهد داشت، چرا که ملاها به دخمه‌های تاریکشان بازخواهند گشت، کشور را متخصصین اداره خواهند کرد و ایران را دوباره خواهیم ساخت. فردای براندازی خرمشهر دوباره خرم و آبادان دوباره آباد خواهد شد.»

 

 

فرنام شکیبافر، پژوهشگر تاریخ معاصر، به اشتباه بزرگ جمهوری اسلامی در ریختن خون مردم خرمشهر اشاره کرده و در توییتر خود نوشته است: «ریختن خون در خرمشهر خبط بسیار بزرگی بود که دیشب رژیم مرتکب شد. این رویداد ابعاد سمبلیکی بسیار جدی دارد. از یک سو آتش گشودن بر روی مردمی که مسئله شان آب است (اساسی ترین نیاز بشر). از طرفی در شهری که بارزترین نماد جنگ با عراق است. از جنبه ای دیگر نیز عاشورا را تداعی کردن.»

 

 

کامران ایازی، از منتقدان جمهوری اسلامی در ایران، با توجه به واکنش های پیشین اصلاح طلبان، با کنایه به اصلاح طلبانی که عمدتا مخالف اعتراضات مردم هستند، در یک رشته توییت نوشته است:

بهاور:دلتونو خوش نکنین، خرمشهر ر دستهای پنهان راه انداختن ک دولت ر ساقط کنن

آذرپیک: خرمشهریهای داعشی ب اموال عمومی آسیب زدند

ریحانه طبا: در دنیای موازی مردم تشنه بودند، در دنیای ما پرتغال حذف شد

حسام مقدم: مامور بیچاره بخاطر یه لقمه نون حلال رفته بود خرمشهر

صدرا: تایتانیک در کارون

رمضانزاده: درخواست آب حقیقتا یک درخواست داعشی است

احسان رستگار: اینها مزدور سرویسهای جاسوسی اند

بهنود: تیراندازی در خرمشهر خوب مدیریت نشد

یگانه خدامی: چیزی که من دیدم این بود که مردم داشتن با گوشی فیلم می گرفتن

ظریف: ما در ایران #خرمشهر نداریم

فرجامی: اسراییل آب ر روی غزه بست

ترانه: دخترم قول میدم تو عروسیت ربنا از رادیو پخش بشه

روحانی: مردم خیالشان از بابت آب راحت باشد

احسان منصوری: خوبیش اینه که وقتی میگه خیالتون راحت باشه، مطمئن هستیم

عظما: دژمن می خواهد با بزرگنمایی مسأله ناچیز بی آبی بین ملت و نظام جدایی بیندازد.

 

https://twitter.com/kamranayazi69/status/1013209545219432449

 

مهدی رفائی به برچسب هایی که طی روزهای اخیر علیه معترضین زده شده است، اعتراض کرده و می نویسد: «اراذل و اوباش و سودجو آنها هستند که با نیرنگ از مردم رای گرفتند و عُرضه تهیه آب شرب برای #خرمشهر ندارند،مردم تشنه و گرما زده آشوبگر نیستند،شما آشوبگرید که هنگام انتخابات یا در مقابل گلوله صدامیان مردم را «ملت شهید پرور»نامیدید و تا حقشان را بخواهند به آنها تهمت اغتشاش می زنید».

 

 

رضا یونسی، فعال سیاسی ملیگرا: «از این ماله‌ها کسی تا الان نگفته «مگه مشکل ما الان آبه؟» یا «همه جای دنیا همینطوره»؟».

 

 

علیرضا رایگان، از کاربران فعال توییتر نیز در حساب کاربری خود در نقد جمهوری اسلامی و جریان اصلاح طلب چنین نوشته است: «عرازشه حکومت ولایت فقیه که داعیه مدیریت جهانی دارید، چرا خفه خون گرفتید؟ این آبها که با توطئه اسرائیل و آمریکا و عربستان از بین نرفته،خفه خون گرفتید چون اینجا پای هیچ دشمنی رو نمیتونید وسط بکشید جز بی لیاقتی و بی عرضه‌گی اورانگوتانهای پشمالوی اصلاح طلب و اصول گرا».

 

 

شکیلا منفرد از منتقدان جمهوری اسلامی نیز در یک توییت کوتاه به شرایط مردم زخمی و تیرخورده خرمشهر اشاره کرده است: «شما چرا تیر خوردی؟ به نبود آب اعتراض کردم».

 

https://twitter.com/shakilamonfared/status/1013120619322331137

 


نظرات بسته است.