تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با یک گل مقابل تیم ملی اسپانیا، از قدرتمندترین تیم‌های جهان، شکست خورد.

 

بچه‌های تیم ملی در یک بازی جانانه موفق شدند که ابتدا یک نیمه را با مساوی بدون گل به پایان برسانند اما در دقایق آغازین نیمه دوم، توپی که رامین رضائیان، مدافع ما دور کرده بود، به پای دیگو کوستا، مهاجم اسپانیا خورد و با خوش‌شانسی، به تنها گل این تیم تبدیل شد.

 

تیم ملی چند موقعیت بسیار خوب را هم از دست داد. شوت کریم انصاری‌فرد که دقیقه‌ای قبل از گل اسپانیا با کمترین فاصله ممکن راهی به دروازه اسپانیا نیافت؛ گل سعید عزت‌اللهی که ایرانیان سراسر جهان را به آسمان پرتاب کرد اما توسط داور مردود اعلام شد و ضربه سر مهدی طارمی که از بالای دروازه اسپانیا به بیرون رفت.

 

ضربه سر طارمی روی سانتر دیدنی وحید امیری زده شد؛ بازیکن تکنیکی و چپ پای تیم ملی یکی از به یاد ماندنی‌ترین صحنه‌های تاریخ جام جهانی را برای ایرانی‌ها رقم زد. صحنه‌ای که شاید تا چند سال در برنامه‌های فوتبالی استفاده شود و در ذهن تک تک ایرانی‌ها باقی بماند. او تونلی تماشایی بین دو پای جرارد پیکه، مدافع نامدار اسپانیا باز کرد و به قول فوتبالی‌ها به او «لایی» زد و سپس توپ را برای طارمی فرستاد.

 

ایران حالا یک بازی دیگر با پرتغال، قهرمان دوره قبل جام ملت‌های اروپا دارد. اگرچه سخت اما با این تیم، شکست پرتغال نه تنها غیرممکن نیست که محتمل هم هست. اتفاقی که اگر رخ بدهد، به اولین صعود تیم ملی از دور مقدماتی جام جهانی منجر خواهد شد.

 

تیم ملی بازی اول خود مقابل مراکش را با یک گل برده و سه امتیازی است.


نظرات بسته است.