یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

بخش:
خبر - سیاسی


انتشار بیانیه ای به نام جبهه ملی ایران واکنش های در میان کاربران شبکه اجتماعی و فعالان سیاسی ایجاد کرد. در بیانیه ای که منتسب به جبهه ملی ایران انتشار یافته بود، با کمترین اشاره به سیاست های نادرست جمهوری اسلامی، ایالات متحده آمریکا را محکوم به ایجاد بحران در منطقه کرده است.

 

دکتر حسین موسویان رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران  در گفتگو با سایت ملیون انتشار این بیانیه از سوی  جبهه ملی را تکذیب کرده است.

 

آقای موسویان در این باره می گوید: «این بیانیه در هیچ نهادی از جبهه ملی ایران مطرح وتصویب نشده است. بنده هم با سمت رئیس هیئت اجرائیه و مسئول تشکیلات از آن بی خبر بودم و برای من هم ایمیل شده بود و بنده انتشار آن از سوی جبهه ملی ایران را تکذیب می‌کنم. ضمنا به اعضا وهواداران ارجمند جبهه ملی ایران ورسانه های عمومی گوشزد می‌نمایم که همانگونه که قبلا هم اعلام شده است، انتشارات جبهه ملی ایران تنها از طریق سایت رسمی این جبهه و به وسیله روابط عمومی هیئت اجرائیه منتشر می شود و انتشار مطلب از طرق دیگر از سوی جبهه ملی ایران نیست واز درجه اعتبار ساقط است.»

 

رئیس هیئت اجرائیه و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران این بیانیه را در چهارچوب اعتقادی این جریان سیاسی ندانسته و اشاره می کند: «در نیمی از این بیانیه مواضعی تندتر از اصولگرایان حکومتی نسبت به برخی از کشورها مشاهده می‌شود وبیشتر به بیانات هیئت حاکمه جمهوری اسلامی شبیه است تا به مواضع جبهه ملی ایران.»

 

این بیانیه در وبسایتی همنام جبهه ملی ایران نخستین بار انتشار یافته و نویسندگان آن تلاش کرده اند آن را به نام جبهه ملی بازتاب دهند.

 

طوس طهماسبی، پژوهشگر مسائل سیاسی ‌‌و تاریخی در ایران، که اطلاعی از جعلی بودن این بیانیه نداشت، د واکنش به آن نوشته بود: «جبهه ملی بیانیه‌‌ای در واکنش به سخنان پمپئو منتشر کرده که تقریبا چیزی از اعلامیه‌های انصارحزب‌الله کم ندارد.»

 

انتشاراین بیانیه موجب شد کاربران فضای مجازی تصور کنند، جبهه ملی ایران به دنبال تعامل با نظام حاکم بر ایران است و به همین دلیل انتقادات تندی علیه این مجموعه سیاسی منتشر کردند.

 

این انتقادات در حالی صورت گرفت که اعضای جبهه ملی بارها مواضع جمهوری اسلامی را با انتقادات بسیاری روبرو کرده و مقامات امنیتی مدتهاست مانع برگزاری جلسات جبهه ملی ایران شده است.

 

جبهه ملی ایران در اطلاعیه خود انتشار چنین بیانیه هایی به نام این جریان سیاسی را صرفا جهت «تخریب جبهه ملی ایران در شرایط حساس و تاریخی کشور دانسته اند».


نظرات بسته است.