ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان، با امضای پتیشنی، خواستار اخراج آقازاده‌ها و فرزندان مسئولان جمهوری اسلامی از آمریکا شده‌اند.

 

کمپین اخراج آقازادەها و وابستگان به سران حکومت جمهوری اسلامی از آمریکا در حالی راه اندازی شد که تاکنون نزدیک به یکصد هزار امضا جمع کرده است.

 

این پتیشن خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نوشته شده است و ضمن درخواست اخراج آقازاده ها از ایالات متحده از مواضع اخیر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در مخالفت با حکومت جمهوری اسلامی نیز قدردانی کرده است.

 

امضاکنندگان این کمپین عمدتا خود را «برانداز» توصیف کرده و خواهان برچیده شدن قدرت وابستگان نظام در خارج از کشور بخصوص در ایالات متحده بوده‌اند.

 

در متن بیانیه کمپین اخراج آقازادەهای جمهوری اسلامی از آمریکا آمده است: «ما امضاکنندگان این کمپین از شما می‌خواهیم ترتیبی بدهید کە فرزندان مقامات جمهوری اسلامی کە تحت عناوین مختلف وارد آمریکا شدەاند، از کشور اخراج شوند. فرزندان افرادی کە پرچم ایالات متحدە را آتش می‌زنند و روزانە شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند، شایستگی زندگی درآمریکا و بهرەمندی از امکانات و آزادی‌های این کشور را ندارند.»

 

امضاکنندگان این پتیشن خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشته‌اند: «آقای رئیس جمهور، این کمپین بنا بە درخواست تعداد کثیری از مردم داخل ایران براه افتادە و از شما می‌خواهیم فرمان بدهید فرزندان مقامات و شخصیت‌های سیاسی و نظامی حکومت ایران کە تحت عناوین مختلف وارد آمریکا شدەاند شناسایی و سپس از کشور اخراج شوند.»

 

کمپین اخراج آقازادەها از آمریکا، انعکاس وسیعی در شبکه های اجتماعی پیدا کرده است.

 

هرچند این کمپین حدود دو هفته پیش آغاز به کار کرد اما پس از گذشت نزدیک به ده روز به ۷۵ هزار امضا رسید و در حالی که این گزارش تنظیم می شود تعداد امضاهای اگآن به ۹۷ هزار امضا رسیده است.

 

علی جوانمردی، از روزنامه‌نگاران مخالف جمهوری اسلامی، این کمپین را راه انداخته است.

 

او یکی از کارکردهای آقازاده‌های جمهوری اسلامی در آمریکا را دفاع از حکومت و خنثی سازی فعالیت‌های اپوزیسیون دانسته و اعلام می کند که بخشی از رسانه ها که در نقش اپوزیسیون نیز فعال هستند، همراه این آقازاده ها در آمریکا فعالیت می کنند اما ظاهر خود را حفظ می کنند.

 

فرزندان و آقازاده‌های بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی ‌و اشغالگران سفارت آمریکا در تهران، در سال‌های اخیر در آمریکا تحصیل کرده یا اقامت و تابعیت آن کشور را گرفته‌اند. فرزندان لاریجانی، برادرزاده روحانی، پسر ظریف، پسر معصومه ابتکار، پسر محسن میردامادی و بسیاری دیگر هم‌اکنون یا در سال‌های گذسته در آمریکا ساکن بوده‌اند.

 

اینها تازه به جز فرزندان و آقازاده‌های مسئولان جمهوری اسلامی است که به خرج مردم ایران در گرانترین شهرها و دانشگاه‌های اروپا زندگی و تحصیل می‌کنند و به گفته یک نماینده مجلس، تعدادشان به صدها نفر می‌رسد.

 

براساس قوانین ایالات متحده آمریکا، اگر یک طومار اینترنتی به یکصد هزار امضا برسد، طرح درخواستی به صورت مستقیم به دفتر رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید ارسال خواهد شد و رئیس جمهور شخصا طرح را مورد مطالعه قرار خواهد داد.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر