محمدرضا یزدان‌پناه

یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

بخش:
اجتماعی - اقتصادی - ایران‌زمین - جهان - حقوق بشر - سیاسی - هویت ملی - یادداشت‌ها


بی‌بی‌سی فارسی گشته و میان ده‌ها و صدها چهره موجه مخالف جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور، جرجیس را پیدا کرده! یکی از معدود افرادی که هم به شکل عجیبی بی‌سابقه است (یعنی معلوم نیست از کجا می‌آید، چه خاستگاه و پیشینه سیاسی دارد و به کدام جریان تاریخی – اجتماعی وابسته است) و در عین حال به صراحت از حمله نظامی به ایران با هدف براندازی جمهوری اسلامی دفاع می‌کند.

 

مهمان دیگر برنامه هم از نزدیکان میرحسین موسوی است که به عنوان پناهنده سیاسی در پاریس، قربان صدقه خامنه‌ای می‌رود، از جمهوری اسلامی دفاع می‌کند و به گونه‌ای سخن می‌گوید که انگار فرقه تبهکار حاکم در ۴۰ سال گذشته، پیام‌آور صلح و دوستی برای همسایگانش، کشورهای منطقه و جهان از یک سو و بشارت‌دهنده آزادی و توسعه و پیشرفت برای مردم ایران از سوی دیگر بوده است.

 

ترساندن مردم ایران از حمله خارجی که هیچ نشانه‌ای از آن در هیچ سطحی به چشم نمی‌خورد، آنهم در دولت کنونی آمریکا که رئیسش معتقد است جنگ همه‌اش ضرر مالی است و هیچ سودی ندارد، تنها با هدف هل دادن مردم به سوی مار غاشیه توسط بی‌بی‌سی فارسی انجام می‌شود. مگر اینکه ساده‌لوحانه باور کنیم این رسانه نه از مواضع مهمانانش آگاه است نه از نبض جامعه ایران (که نمی‌کنیم).

 

اپوزسیون ملی، سکولار و آزادی‌خواه جمهوری اسلامی، اما، نه در لانه مار غاشیه می‌خوابد نه با عقرب جراره کاری دارد. کلید آزادی ایران و پیشرفت میهن در دستان مردم ایران است. آنها در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از خیزش ملی دی‌ماه، اراده خود برای این تغییر را نشان دادند. در چنین شرایطی، تریبون دادن به معدود افراد مشکوکی که به جای تکیه بر اراده مردمی، خواستار حمله نظامی به کشور هستند، چیزی جز خباثت نیست.

 

برای نجات ایران و مردم ایران چاره‌ای‌ جز حذف جمهوری اسلامی نیست. ضرر روی کار آمدن و چهار دهه حکومت فرقه تبهکار، کمتر از حمله نظامی نبوده است. قدرت‌های جهانی می‌توانند بدون حمله نظامی و صرف صدها هزار میلیارد دلار هزینه، و با روش‌های دیگر، به مردم ایران برای رسیدن به این هدف کمک کنند. آنها در نهایت چاره‌ای هم جز این نیز نخواهند داشت.


نظرات بسته است.