شهروندان اصفهانی در شبکه های اجتماعی از قطع آب آشامیدنی در این شهر در اکثر ساعات شبانه روز خبر می دهند.

 

مردم معترض و کشاورزان اصفهانی در ماه های اخیر بارها در شهر اصفهان و روستاهای اطراف آن تجمع کرده و از بی مسئولیتی مقام های جمهوری اسلامی انتقاد کرده اند.

 

هرچند هشتگ های «اصفهان» و «اصفهان آب ندارد» در ساعات اخیر انتشار خود را شروع کرده اما با وجود این، هزاران بار توییت شده است.

 

مکتوب از کاربران شناخته شده توییتر با اشاره به بی آبی در اصفهان در توییتی نوشت : «از زاینده رو آب ندارد, رسیدیم به اصفهان آب ندارد. یکی از نتایج نرمالیزاسیون دوران روحانی».

 

https://twitter.com/Pensylvani/status/1002804620597579776?s=19

 

مهدی رفائی از کاربران فعال توییتر به شرایط شهروندان اصفهانی پرداخته و می نویسد: «از دیروز حدود ۲۲ ساعته که #آب شرب اکثرمناطق #اصفهان قطع شده،ذخیره های آب و تانکرها خالی شده و مردم با ۲۰ لیتری و دبه به حوض پارک ها و آبنماها هجوم آوردن،هیچ مسئول و ارگانی هم پاسخگوی مردم نیست.»

 

 

مهدی رفائی که در چند توییت به موضوع خشکسالی اصفهان پرداخته است، در توییتی دیگر نوشته است: «خشکسالی فلات مرکزی و نبود آب شرب در #اصفهان و یزد و چهارمحال بختیاری شوخی نیست،مردم تشنه و گرمازده و کشاورزان گرسنه را با وعده و سرکوب نمی توان ساکت کرد،دغدغه نان جامعه را انبار باروتی کرده که بحران آب در تابستان بر آن کبریت خواهد کشید».

 

 

وانیا از کاربران توییتر نیز با کنایه به اصلاح طلبان می نویسد: «میخواستن با یه سطل اسرائیل رو نابود کنن.نه تنها سیستان و بلوچستان،که #اصفهان هم بهش اضافه شد.کجاست این اصلاحات ج.ا !؟‌ بحران آب.»

 

https://twitter.com/bigvania22/status/1002779020533039104?s=19

 

آدامو از کاربران اصفهانی در توییتر خود با انتشار یک عکس از کانال آبی که دیگر در آن آب وجود ندارد، نوشت: «این کانال یه زمونی پر آب بود، درخت‌ها از این آب آبیاری می‌شد.چه بلایی سر #اصفهان اومده؟!».

 

این کاربر اصفهانی با انتشار چند عکس دیگر از خشکسالی در مناطق مختلف اصفهان خبر می دهد.

 

 

بلوند سخنگو نام اکانت کاربری یک شهروند اصفهانی است که نبود آب در اصفهان را چنین توصیف می کند که «الان سه روزه خونه مون آب نیست بحران آب تو #اصفهان واقعا فلاکت باره. حمام میخایم بکنیم تیمم میکنیم ظرف میخایم بشوریم تیمم میکنیم اجابت مزاج میخایم بکنیم تیم میکنیم رودخونه نخواستیم  عاغا آب واسه خوردنم نیست دیگه ات وان پوینت عبدولى تو این سیاستتون و هرچى که هست.»

 

این شهروند اصفهانی عامل خشکسالی را علی خامنه ای دانسته و با کنایه از عنوان « عاغا» استفاده کرده است.»

 

 

نیک‌آهنگ کوثر توییت کرده: «‏بحران آب، شوخی‌بردار نیست. وقتی آب فولادشهر و مناطقی از اصفهان ساعت‌ها قطع باشد، آن هم الان که هنوز تابستان شروع نشده، باید نگران بود. تداوم بحران آب یعنی آغاز خشونتی پایان ناپذیر در بسیاری از نقاط کشور.»

 

 

توئیت موتوری هم به طنز نوشته «‏تو اصفهان چند روز آب نداریم.البته مهم نیستا نوشابه میخوریم.اصلا من خودم ظهر آب نبود با دوغ رفتم دستشویی.الانم بو نعنا میدم.مهم نیستا ما پای این انقلاب واستادیم گفتم یه وقت مسئولین بو نعنا اذیتشون کنه.احتمالا تا چند وقت دیگه تو اوج امنیت از تشنگی بمیریم.»

 


نظرات بسته است.