کاربران توییتر این بار با ده ها هزار توییت در یک هشتگ، انتقادات و اعتراضات خود را متوجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کردند.

 

طی روزهای اخیر هشتگ #IRGCTerrorists (به معنی “سپاه تروریست”) سوژه داغ کاربران توییتر فارسی زبان وحتی انگلیسی زبانی بود که در حوزه ایران و یا خاورمیانه فعالیت می کنند.

 

شلدون از کاربران شناخته شده توییتر به قدرت نامحدود سپاه پاسداران در ایران پرداخته و می نویسد: «سپاه یک تنه کشور را بلعیده. هم بودجه نظامی میگیرد و هم فرهنگی، هم زندان دارد و هم روزنامه، هم تجارت میکند و هم بانکداری، هم اپراتور موبایل دارد و هم اختیار جاسوسی؛ همه اینها را دارد و به هیچکس پاسخگو نیست الا رهبری. سپاه بازوی اعمال دیکتاتوری رهبری است.»

 

 

سعید قاسمی نژاد، فعال سیاسی در چند توییت با همین هشتگ به اصلاح طلبان که از آنان با نام “استمرارطلبان” یاد کرده، نوشته است. او از جمله توییت کرده: «کسی را به این دلیل که اعضای خانواده‌اش سر سفره انقلاب نشسته‌اند محکوم نمی‌کنیم؛ چه بسیار فرزندانی که مخالف عقاید جاعشی خانواده‌شان هستند، متبرک باد نامشان. اما بیشتر مواقع می‌بینیم کسانی که سنگ نظام را به سینه می‌زنند خانواده‌هایی دارند نشسته سر #سفره_انقلاب.» قاسمی نژاد همچنین در ادامه این توییت نوشته است: «در مواجهه با چنین افرادی اتفاقا باید گفت و نشان داد که این استمرارطلبانی که در لفافه خیرخواهی برای مردم نسخه تداوم #فرقه_تبهکار حاکم را می‌پیچند درد مردم را ندارند، دلشان برای محرومین نسوخته است، به شیر نفت متصلند و نشسته سر سفره انقلاب.»

 

 

پسر نوح، دیگر کاربر توییتر نوشته است: «سپاه هم اسلحه داره هم پول هم رسانه و بدتر از تمام اینها اینه که اسلامگراست. با وجود این هیولا مردم ایران رنگ خوشبختی و آزادی رو نمیبینند».

 

 

پرزیدنت که یک کاربر فعال توییتری است به لیست حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی از دیگر گروه های نظامی و تروریستی پرداخته و می نویسد: «لیست کسانی که جمهوری اسلامی به آنها پول و اسلحه میدهد.۱‌‌. شاخه نظامی حزب الله لبنان ۲. شاخه نظامی حماس فلسطین ۳. ‌حوتی ها یمن ۴. حشدالشعبی عراق ۵. بشاراسد جنایتکار سوریه ۶. شاخه تروریستی بحرین ۷. روحانیون شیعه عربستان ۸. جبهه پولیساریو مراکش ۹. طالبان افغانستان».

 

 

موسی نیز با پرداختن به سه چهره منتسب به هواداران جمهوری اسلامی آنان را «سپاهیان کت شلواری» نامیده است. فرخ نگهدار، علی علیزاده و مسعود بهنود سه چهره ساکن لندن در بریتانیا هستند.

 

 

صدف بانو هستم توییت کرده که «سپاه فیلمساز داره دلال داره تجارت میکنه شرکتای مختلف و متعدد داره روزنامه داره نهاد اطلاعاتی داره سرکوبگر داره اسکله داره و در اقتصاد مافیایی ایرانم بزرگترین نقش‌رو بازی میکنه و همه اینارو بر علیه مردم ایران بکار میگیره.سپاه بزرگترین دشمن مردم ایرانه».

 

 

آرش سبحانی، موزیسین و از مخالفین جمهوری اسلامی در توییتر خود چنین نوشته است: «خدمت اجباری دو سال در سپاه بودم، چاه ویلی است که تمام ثروت ایران را هم در آن بریزی پر نمیشود».

 

مریم دیگر کاربر توییتر به امتیازات بی حد و حصر سپاه پاسداران پرداخته است: «از سری امتیازات سپاه: امتیاز دریافت مجوز هر گونه نشریه و  انتشارات؛امتیاز دریافت پست‌های مدیریتی کلان در کشور از جمله وزارت، معاونت، سرپرستی، نمایندگی مجلس، سفارت و…»

 

 

شاهین نجفی، خواننده، به بحث تسویه نیروهای سابق ارتش و رزمندگان جنگ ایران و عراق پرداخته است: «برای برادر تکاور و جانبازم که سراسر بدنش ترکش است و در ۸ سال جنگ موجی شد و پس از دخالت سپاه در ارتش، اخراج و از حقوق جانبازی محروم شد. برای تمام تکاوران و ارتشی‌های غیور که برای خرمشهر و ایران جنگیدند و پس از جنگ، تصفیه و معتاد و خانه‌نشین شدند.»

 

 

شهرزاد کاربر فعال توییتری نیز در انتقاد به حضور حداکثری سپاه در بدنه قدرت حکومت جمهوری اسلامی پرداخته و از جنایات این سازمان امنیتی-نظامی می نویسد: «ما رو از داعش می‌ترسونید!؟ ما خودمون سپاه داریم احمق‌ها»

 

 

عجیب زاده کاربر توییتری با نام مستعار نیز می نویسد: «سردار فدوی: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچ کلمه‌ای را در ادامه خود ندارد حتی ایران» همهٔ سرمایه‌های ایران قبضه در دستان جنایتکارانی است که حتی نام ایران را هم یدک نمیکشند و ایرانیان باید هزینه‌های جانی و مالی این نهاد استثماری را بپردازند!».

 

 

شیما کلباسی، فعال حقوق بشر در انتقاد به سپاه پاسداران با انتشار یک توییت به زبان انگلیسی به موارد نقض حقوق بشر توسط سپاه اشاره کرده است. وی به حضور سپاه پاسداران در فعالیت های نظامی و تروریستی پرداخته و از کمک رسانی این سازمان نظامی به حزب الله و حماس و همچنین دولت سوریه می نویسد.

 


نظرات بسته است.