شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

بخش:
ایران‌زمین - خبر - سیاسی


مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با بیان اینکه کشورش به دنبال تغییر رژیم جمهوری اسلامی نیست، حتی حمایت از اپوزسیون جمهوری اسلامی را به این مشروط کرده که آنها نیز دنبال تغییر رژیم نباشند.

 

پمپئو در گفتگو با تلویزیون فارسی صدای آمریکا، گفته که هدف دولت دونالد ترامپ، نه تغییر رژیم جمهوری اسلامی بلکه تغییر رفتار این حکومت است و آمریکا تا وقتی از اپوزسیون جمهوری اسلامی حمایت می کند که «هدفشان با ما یکی باشد».

 

شاید این یکی از معدود مواردی در تاریخ ۴۰ ساله عمر جمهوری اسلامی باشد که یک وزیر امور خارجه آمریکا، به طور علنی و رسمی، حمایت دولت این کشور از اپوزسیون جمهوری اسلامی را منوط به کنار گذاشتن خواست براندازی جمهوری اسلامی دانسته است.

 

وزیر امور خارجه آمریکا در توضیح این موضع افزود: «ما نمی‌خواهیم که آنها از تغییر رژیم پشتیبانی کنند. ما می‌خواهیم که آنها به نمایندگی از جانب مردم عادی ایران کار کنند؛ مردمی که فقط سرشان به زندگیشان است، می‌خواهند بتوانند حجابشان را بردارند،‌ کار کنند، کودکانشان را پرورش دهند و مطابق میلشان عبادت کنند. این خواسته مردم ایران است و اگر افراد فعال در خارج از کشور در راستای این هدف فعالیت کنند، ما از آنها استقبال می‌کنیم.»


نظرات بسته است.