دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بخش:
ایران‌زمین - خبر - سیاسی - هویت ملی


یک عضو شورای شهر تهران تاکید کرده که پیکر رضاشاه در همان محدوده حرم عبدالعظیم در شهرری مجددا دفن شده و سخنگوی وزارت امور خارجه هم تصمیم دولت حسن روحانی برای فروش اقامتگاه رضاشاه در جزیره موریس را تایید کرده است.

 

حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران گفته که «آخرین اخبار» از دفن پیکر مومیایی رضاشاه در همان محدوده که پیدا شده بود، حمایت دارد.

 

او در عین حال با ابراز بی‌اطلاعی از محل دقیق دفن، گفته که «مسئولان امر» از این مسئله مطلعند.

 

پیشتر، فرماندار شهرری نیز از دفن مجدد پیکر رضاشاه در همان منطقه کشف آن خبر داده بود. (کلیک کنید)

 

از سوی دیگر، بهرام قایمی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی تایید کرده که دولت حسن روحانی تصمیم گرفته اقامتگاه والری، محل سکونت رضاشاه در جزیره موریس را به فروش برساند.

 

قاسمی گفته که «این اقامتگاه متعلق به ایران است» اما «به دلیل دور بودن این اقامتگاه از دیگر سفارتخانه‌های ایران و عدم کارآیی آن احساس می‌شود که بر اثر مرور زمان و عدم استفاده از این ساختمان، نگهداری آن با هزینه‌هایی همراه خواهد بود و همچنین امکان نگهداری آن وجود ندارد.»

 

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در عین حال گفت که اقامتگاه رضاشاه در جزیره موریس «تاکنون به فروش نرسیده و زمان فروش آن هم مشخص نیست» بنابراین «مشخص نیز نشده که درآمد حاصل از فروش آن در چه زمینه و چه پروژه‌ای صرف خواهد شد.»

 

جمهوری اسلامی تصمیم دارد اقامتگاه رضاشاه در جزیره موریس را به فروش برساند (کلیک کنید)

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر