شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

بخش:
اجتماعی - ایران‌زمین - خبر - سیاسی


محمدتقی فاضل میبدی، عضو «مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم»:

 

الان حداقلی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دنبال براندازی و تغییر رژیم و این حرکت های افراط گونه هستند، اما بخش عمده ای از آنها واقعا اینگونه نیستند، نمی خواهند این نظام به هم بریزد، نمی خواهند نظام از هم بپاشد، می خواهند بازگردند و خدمت کنند، منتهی معلوم است که انتقاداتی هم دارند.

 

این گروه از اپوزیسیون در گام نخست باید از خودشان شروع کنند و طی یک بیانیه یا سخنرانی دست از موضع تغییر رژیم بردارند، چراکه تغییر رژیم در ایران به نفع هیچ کس حتی اپوزیسیون نخواهد بود. اینکه این بخش از اپوزیسیون نامه نگاری کنند و با ترامپ همکاری کنند به نفع هیچ کس نیست.

 

این گروه از اپوزیسیون می توانند طی صدور یک بیانیه یا انتشار یک نامه عنوان کنند که تحت شرایطی معتقد و باورمند به نظام جمهوری اسلامی ایران خواهند بود. این اقدام حتما باید از طرف اپوزیسیون معاند و برانداز جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد.

 

از این طرف هم، نظام و بخش های اطلاعاتی و امنیتی آن مانند وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضائیه باید افراد اصلی اپوزیسیون برانداز خارج از کشور را به داخل کشور دعوت کنند و با آنها بر سر یک میز قرار گیرند و گفتگو کنند. من بر این باور هستم که بسیاری از مشکلات مردم و کشور و نظام با چنین راهکاری رفع و رجوع خواهد شد.

 

از «مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم» به عنوان یکی از گروه‌های به اصطلاح اصلاح‌طلب نام می‌برند.


نظرات بسته است.