گلشیفته فراهانی: «سه ایرانی در بخش مسابقه رسمی {جشنواره کن} حضور دارند، جعفر پناهی، اصغر فرهادی و من. هر وقت فرهادی حرف می‌ زند، انگار من وجود ندارم. او از جعفر پناهی حرف می زند اما حتی اسم من را نمی‌ آورد. برای اینکه من علیه قانون {جمهوری اسلامی} هستم. (در این لحظه با دست به سینه و موی خود اشاره می کند.)

 

 

این سخنان گلشیفته فراهانی در مصاحبه با لئا سلامه، خبرنگار فرانسوی در حاشیه جشنواره فیلم کن بیان شد. گلشیفته با فیلم «دختران آفتاب» که ماجرای تعدادی زن ایزدی در جنگ با داعش است، در این جشنواره حضور دارد. اصغر فرهادی هم با فیلم «همه می دانند» در بخش مسابقه کن حضور دارد.

 

مواضع سیاسی و اجتماعی اصغر فرهادی درباره مسائل ایران همواره انتقاد بسیاری از ناظران و حتی هنرمندان داخل کشور مانند هدیه تهرانی را به دنبال داشته و او متهم است که با بیان سخنانی دوپهلو، حاضر نیست مواضعی اتخاذ کند که موجب دلگیری سران حکومت جمهوری اسلامی شود.

 

این در حالیست که به اعتقاد برخی تحلیلگران، سخنان اصغر فرهادی علیه دولت آمریکا در گفتگو با رسانه‌های بین‌المللی نقش زیادی در بردن جوایز بزرگ سینمایی برای فیلم‌های او داشته است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر