پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

بخش:
ایران‌زمین - جهان - خبر - سیاسی


اولین درگیری نظامی گسترده اسرائیل و جمهوری اسلامی در سوریه و در مرز اسرائیل با این کشور، شامگاه چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت رخ داد در حالیکه وزیر امور خارجه آمریکا به جمهوری اسلامی درباره آسیب زدن به اسرائیل هشدار داده است.

 

اسرائیل اعلام کرده پس از آنکه نیروهای سپاه قدس، ۲۰ راکت به سوی مواضع اسرائیل در بلندی های جولان شلیک کردند، ارتش اسرائیل حدود ۵۰ پایگاه و موضع نیروهای سپاه قدس و دولت بشار اسد در سوریه را هدف حملات موشکی و هوایی خود قرار داد.

 

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل گفته که تقریبا تمام پایگاه های نظامی جمهوری اسلامی در سوریه هدف حملات اسرائیل قرار گرفت.

 

او در عین حال گفت که اسرائیل به دنبال تنش بیشتر نیست.

 

سخنگوی ارتش اسرائیل هم گفت که عملیات شلیک راکت ها به سوی اسرائیل با دستور و زیر نظر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس انجام شده هرچند او در این عملیات به اهدافش نرسید.

 

اسرائیل می گوید در جریان درگیری های گسترده چهارشنبه شب، هیچ تلفات جانی و مالی قابل توجهی نداشته است.

 

این در حالیست که به گزارش شبکه خبری والا در اسرائیل، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داده که در صورت آسیب جمهوری اسلامی به اسرائیل، ایالات متحده واکنش نشان خواهد  داد.

 

از ایران هنوز هیچ مقام سیاسی یا فرمانده نظامی جمهوری اسلامی درباره درگیری های اخیر اظهار نظر نکرده است. اما کاربران حامی جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی، تصاویری را منتشر کرده اند که به حوادثی مانند انفجار در یک پمپ بنزین در چین مربوط است ولی آنها را به عنوان دستاورد حملات سپاه به اسرائیل تبلیغ می کنند.


نظرات بسته است.