دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

بخش:
ایران‌زمین - حقوق بشر - خبر


پس از گذشت بیش از ۶۰ روز از بازداشت همراه با ضرب و شتم شکوفه یداللهی و با وجود جراحت شدید جمجمه او، ماموران امنیتی و زندانبانان همچنان از دسترسی وی به خدمات پزشکی ممانعت کرده و مانع اعزام خانم یداللهی به بیمارستان می شوند.

 

شکوفه یداللهی مادر کسری، پوریا و امیر نوری، از درویشان گنابادی است که هر سه فرزند وی نیز در زندان تهران بزرگ پس از وقایع گلستان هفتم دستگیر و زندانی شده اند.

 

پزشکان بهداری زندان اوین تاکنون چند مرتبه خواستار انتقال شکوفه یداللهی به بیمارستان به دلیل وخامت شرایط جسمی و فشار خون بالا شده اند اما ماموران امنیتی تاکنون اجازه چنین کاری را نداده اند.

 

بازپرس پرونده او پیشتر گفته بود. که «چون مادر کسری نوری هستید، شما را باید نگهداریم».

 

شکوفه یداللهی تاکنون اجازه ملاقات و یا دسترسی به وکیل پیدا نکرده است.

 

کاربران شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته نسبت به وضعیت وخیم این زندانی ابراز نگرانی کرده و خواهان آزادی فوری وی شده اند.

 

به گفته منابع خبری دراویش در ایران نیروهای لباس شخصی در زمان بازداشت و حمله به امیر نوری باعث قطع انگشت دست او شدند و همچنین پوریا نوری در اثر حمله لباس شخصی ها دچار شکستگی سر، گونه و دندان ها شد. کسری نوری که پیشتر پنج سال محکومیت خود را در زندان گذرانده بود نیز در زمان حمله لباس شخصی ها مورد ضربات پیاپی باتوم قرار گرفت.

 

به گفته فعالان، وضعیت تمام اعضای این خانواده که در زندان هستند، نامناسب بوده و هر چهار نفر آنان نیاز به درمان فوری دارند.

 

پس از گذشت ۶۳ روز از بازداشت گسترده دراویش در تهران و دیگر شهرهای کشور همچنان وضعیت آنان نامشخص بوده و حکومت جمهوری اسلامی مانع آزادی آنان شده است.

 

بازداشت نزدیک به ۶۰۰ درویش در ایران همراه با خشونت شدید فیزیکی صورت گرفت.


نظرات بسته است.