کاوه مدنی، استاد مدیریت محیط زیست در کالج سلطنتی لندن که برای کمک به محیط زیست بحران زده ایران به کشورش بازگشته بود، ناچار به ترک ایران شد.

 

مدنی پس از بازگشت به ایران از انگلستان، مدتی معاون سازمان محیط زیست بود. در جریان بازداشت و قتل فعالان محیط زیست در اواخر ساال ۹۶ گزارش های ضد و نقیضی از بازداشت او نیز منتشر شد.

 

در هفته های اخیر، تصاویری از کاوه مدنی منتشر شد که او را در یک مهمانی مختلط در خارج از ایران در حال رقص با خانم ها نشان می داد.

 

به نظر می آید انتشار این تصاویر، پرونده بازگشت این استاد محیط زیست به ایران را بست.

 

محمود صادقی، راهیافته تهران به مجلس شورای اسلامی هم در توییتر نوشت: ««‏امروز از یک منبع موثق شنیدم ‎کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، ایران را ترک کرده است. همسر او نیز که ممنو‌ع‌الخروج شده بود با رفع ممنوع‌الخروجی کشور را ترک کرد. درس عبرتی برای نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور!»

 

لازم به ذکر است بخش هایی از حکومت جمهوری اسلامی در دهه های اخیر برای بازگرداندن برخی از ایرانیان متخصص یا سرمایه دار خارج از کشور به داخل ایران تلاش کرده اند. بسیاری از این ایرانیان پس از بازگشت به کشورشان با مشکلات متعددی مانند آزار و اذیت نهادهای امنیتی، بازداشت و شکنجه، مصادره اموال و حتی در مواردی اعدام و سر به نیست شدن، مواجه شدند.


نظرات بسته است.