با ایستادگی کشاورزان اصفهانی بر حقوقشان و طرح شعارهای ملی و میهنی از سوی آنها، امام جمعه مرتجع اصفهان، آنها را فتنه‌گر و آشوب‌طلب نامید.

 

کشاورزان مظلوم اصفهان مدتهاست که با بی آبی و بی کفایتی مسئولان درگیرند و این مسائل تاثیرات منفی بسیاری بر زندگی آنها گذاشته است.

 

با بی توجهی مسئولان استان و کشور به مشکلات آنها، کشاورزان اصفهان در ماه های اخیر با برگزاری تجمعاتی به شکل مدنی و مسالمت آمیز به این مسئله اعتراض کردند.

 

تجمعات کشاورزان اصفهانی در روزهای اخیر افزایش هم یافته است.

 

در این تجمعات، شعارهایی ملی و میهنی از سوی کشاورزان اصفهانی سر داده شد که تحسین هم میهنان آنها را به دنبال داشت.

 

پشت کردن به تریبون نماز جمعه و سر دادن شعار «رو به میهن، پشت به دشمن» و شعار «دشمن ما همینجاست، الکی میگن آمریکاست»، از جمله این شعارها بود که با استقبال گسترده مردم ایران در شبکه های اجتماعی روبرو شد.

 

حالا نماینده خامنه ای در استان اصفهان و امام جمعه این استان که به عنوان آمر پشت پرده اسیدپاشی به زنان و دختران اصفهانی نیز شناخته می شود، در سخنانی کشاورزان مظلوم اصفهانی را «فتنه‌گر و آشوب‌طلب» نامیده است.

 

سیدیوسف طباطبایی نژاد طوری گفته که دیگر از کشاورزان حمایت نمی کند، انگار تاکنون چه حمایت مفیدی از این قشر زحمتکش داشته است.

 

امام جمعه مرتجع اصفهان که در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مورد حمایت اصلاح طلبان و در لیست امید قرار داشت، همچنین افزوده که تجمعات پی در پی و شعارهای کشاورزان نشان می دهد که «آنان مغرض و به دنبال فتنه و آشوب هستند.»

 

سخنان نماینده خامنه ای در اصفهان را می توان نشانه ای دیگر از شکاف روزافزون میان جمهوری اسلامی و مردمی دانست که تا چند سال پیش پایگاه سنتی حکومت محسوب می شدند.


نظرات بسته است.